Itálie - země velkých rozdílů. Při MS to zažívají i čeští volejbalisté

Volejbalové mistrovství světa mužů dnes vstoupí do své druhé fáze. Italové jsou zatím od mezinárodní federace chváleni za výbornou organizaci. Ta je ale v různých městech dosti rozdílná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS volejbalistů 2010, Itálie | Foto: FIVB

Do nadstavbové části šampionátu postoupilo ze základních skupin 18 úspěšných celků, které se přesunuly do tří italských měst - Catanie, Milána a Ancony.

Posledně jmenované město je také novým působištěm české reprezentace, která tak na vlastní kůži poznala, jaký je rozdíl v tom, když vás hostí Italové ze severu nebo o 550 kilometrů jižněji

Přehrát

00:00 / 00:00

Itálie - země velkých rozdílů. Při MS to zažívají i čeští volejbalisté

„Myslím, že v Turíně bylo vše dobře zorganizované. Tady uvidíme, jak to bude. Ale hlavně, že nám dali postel a dají nám najíst,“ prohlásil nekonfliktně universál Jan Štokr, který v Itálii působí už šest let a tak bere s nadhledem rozdíly v organizaci šampionátu v Turíně a Anconě.

Zatímco na severu byl každý tým pod stálým, ale nijak nevtíravým dohledem policie a jakýkoli požadavek byl obratem splněn, tak v Anconě je doprovodem pouze italsky a anglicky mluvící slečna, která se nevyzná ve volejbale a navíc ani ve městě, kde se skupiny L a N hrají.

To dokonce nezná ani řidič autobusu, který vozí tým na trénink a k zápasům, o čemž přesvědčil, když s volejbalisty zabloudil nejen při cestě do haly, ale zmateně vjížděl do slepých ulic i při zpáteční cestě

„Já doufám, že řidič si tu cestu přes noc najede a že nebudeme bloudit po městě. Ale myslím, že jo. Je to na začátku, budeme tu do soboty nebo do neděle, takže ono se to spraví,“ zůstává v klidu ‘Drobek‘, jak se Janu Štokrovi s jeho více jak dvěma metry přezdívá.

V klidu jsou ale i zdejší pořadatelé. Když něco nejde, tak jen anglicky řeknou - Sorry, tomorrow. Jenže druhý den zopakují to samé. Prostě čím více na jih, tím větší klídek

„Říká se, že ty rozdíly jsou až od Neapole směrem dolu na jih. Ale teda v Anconě můžu říct, že ty rozdíly už jsou tady vidět,“ řekl další znalec italského prostředí Petr Pláteník, který během své kariéry působil v Cuneu.

Organizátoři ale slibují, že před zápasem se Spojenými státy bude vše v naprostém pořádku. Češi ale raději na utkání, které začíná v 17 hodin, vyrazí s pořádným předstihem.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme