Já a mistr světa? Zní to parádně, raduje se Fuksa

Zlato na kilometru mu uniklo o 17 tisícin, na poloviční trati už ale rychlostní kanoista Martin Fuksa vybojoval zlato. Je to pro něj premiérový titul světového šampionátu a mistr světa nebere ohled na to, že nejde o olympijskou trať.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední metry Martina Fuksy v závodě na 500 metrů, ve kterém se stal mistrem světa

Poslední metry Martina Fuksy v závodě na 500 metrů, ve kterém se stal mistrem světa | Zdroj: ČTK

Martin Fuksa, mistr světa. Jak vám to zní?

Tenhle titul mi chyběl a zní to naprosto parádně. Všechno, co dělám, dělám proto, abych stál na stupních vítězů. Je naprostá paráda, že dnes můžu stát nejvýš.

Povedl se závod ideálně? Byl váš výkon stoprocentní?

Přehrát

00:00 / 00:00

První dojmy Martina Fuksy jako mistra světa získal reportér ČRo František Kuna

Myslím, že úplně ne. Byly těžké podmínky, foukalo dost proti a zprava. Ve finiši se to dost ukázalo, dost se prodloužil právě kvůli větru. Třeba v semifinále to byla naprostá pohodička, tam foukalo do zad, takže to bylo rychlé.

Měl jste v hlavě i myšlenky na včerejší stříbrnou medaili? Zlato vám uniklo o 17 tisícin.

Vůbec jsem na to nemyslel. Včera večer jsem se na závod několikrát podíval a byl to fakt kousíček. Ale mělo to tak být a dnes jsem si zlepšil chuť. I když včera jsem ji měl taky perfektní.

Váš včerejší přemožitel Brendel od začátku nestačil. Všiml jste si toho?

Asi ne. Vždy si snažím jet svůj závod. Když bylo asi 200 metrů do cíle, tak jsem se po očku podíval doleva. Čekal jsem, že zase nastoupí. Naštěstí tam nic nevyjelo. Periferně jsem viděl borce zprava, který hodně dobře vypálil. Naštěstí jsem měl víc sil v závěru.

Kanoista Fuksa je mistrem světa na 500 metrů, čtyřkajak má bronz

Číst článek

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme