Jako by se svět zastavil, popisuje basejumpingový skok Michal Šlesingr

Máte rádi adrenalin? Tak vězte, že v tom nejste sami - dokonce i profesionální sportovci se občas rádi odreagují. Jejich šéfové z toho většinou nejsou moc nadšení, protože se obávají zranění. Případ Roberta Kubici, který se po havárii v rallye do formule 1 možná už nikdy nevrátí, jim ostatně dává za pravdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr si vyzkoušel basejumping | Foto: slesingr.com

I tak se ale najdou další odvážlivci, kteří zkoušejí ‚normální‘ a adrenalinové sporty kombinovat. Jako třeba český biatlonista Michal Šlesingr, který si nejnověji vyzkoušel basejumping.

„Stál jsem nahoře na té skále a přemlouval svůj pud sebezáchovy, což se mi nakonec podařilo. Bylo to super, postál jsem asi tři a půl minuty na hraně a bylo to takové jo, ne, jo, ne, což udělalo ten zážitek mnohem silnější. Když jsem se odrazil, najednou jako by se svět zastavil,“ vzpomíná Michal Šlesingr na své zážitky ze září, kdy v italském pohoří Brenta skočil ze skály s vertikálním převýšením sedmi set metrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Šlesingr je příznivcem adrenalinových sportů, naposledy si zkusil basejumping

„Je skvělý zážitek, jak se člověk odlepí od skály. A hlavně tam nahoře je taková svoboda… člověk je tam sám za sebe, nikdo ho ze skály nestrčí nebo mu neřekne, že má skočit nebo nemá. Se mnou tam byli další tři kluci a celý ty tři a půl minuty tam stáli a ani nedutali, byli jako myšky, aby mi nenarušili koncentraci.“

Po odrazu letěl devětadvacetiletý biatlonista devět sekund volným pádem, než si otevřel padák. A protože to bylo oproti ostatním moc brzo, dobírali si ho, že je stratosferik.

Ale možná dobře, lépe dříve než později, aspoň neměla jeho manželka, která tomu přihlížela, takový strach. Ona totiž podobně jako Michalovi rodiče příznivcem podobných adrenalinových kousků není.

„Všichni ale vědí, že zakázat mi to nemůžou a co pro mě tyhle zážitky znamenají. Respektují to, i když pochopitelně mě nabádali k opatrnosti. Ale nějakým způsobem se s tím smířili.“

A co dál? Michal Šlesingr už zkusil sjezd divoké řeky na kajaku, pochopitelně několik seskoků z letadla a také plavání se žraloky. Aspoň v něčem ale může své blízké uklidnit - Felixe Baumgartnera a jeho skok z vesmíru napodobovat nehodlá.

„Felix mě teď trochu vyšplouchl, ale to je trochu mimo moje možnosti, bohužel,“ směje se Michal Šlesingr.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme