Jakub Kornfeil dojel v Malajsii osmý, Karel Hanika devátý

Hned dva čeští závodníci se umístili v nejlepší desítce motocyklové Velké ceny Malajsie v kategorii Moto3. Jakub Kornfeil dojel po třetím místě v kvalifikaci osmý, Karel Hanika o jednu příčku za ním. O titulu mistra světa v kategorii Moto3 rozhodne poslední závod, ve třídě Moto2 se raduje Španěl Esteve Rabat. Závod MotoGP vyhrál Márquez před Rossim.

Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Malajsie osmý (ilustrační foto)

Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Malajsie osmý (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Jakub Kornfeil startoval do předposledního závodu sezony ze třetí pozice, kterou si vyjel v kvalifikaci, úvod závodu se mu ale nepovedl a propadl se až na třinácté místo.

Svou ztrátu ale jednadvacetiletý závodní postupně stáhl a ve 12. Kole se dotáhl na vedoucí skupinku, ve které zuřil boj o titul mistra světa mezi Španělem Alexem Marquézem a Australanem Jackem Millnerem.

V dramatickém dojezdu se z prvního vítězství radoval jiný Španěl Efren Vázquez, druhý skončil Millner, který stáhl Márquezovu závodu před posledním závodem na 11 bodů, Kornfeil dojel se ztrátou dvou sekund osmý.

Pět vteřin za Kornfeilem dojel další Čech v kategorii Moto3 Karel Hanika. V průběžném pořadí seriálu je Kornfeil dvanáctý, Hanika osmnáctý.

Závod třídy Moto2 vyhrál Španěl Viňales, velkou radost ale měl v cíli i třetí Esteve Rabat, který si už před posledním závodem zajistil svůj první titul mistra světa.

V nejsilnější kategorii MotoGP kraloval už jistý mistr světa Marc Márquez před Italem Valentinem Rossim, který navýšil svůj náskok v boji o druhém místo v celkovém pořadí seriálu. Jeho konkurent Jorge Lorenzo dojel třetí.

Velká cena Malajsie, závod mistrovství světa silničních motocyklů:
Moto3: 1. Vázquez (Šp./Honda) 40:41,002, 2. Miller (Austr./KTM) -0,213, 3. Rins (Šp./Honda) -0,385, 4. Kent (Brit./Husqvarna) -0,803, 5. Á. Márquez (Šp./Honda) -0,831, 6. Masbou (Fr./Honda) -1,073, ...8. Kornfeil -2,089, 9. Hanika (oba ČR/KTM) -7,336.
Průběžné pořadí MS (po 17 z 18 závodů): 1. Á. Márquez 262, 2. Miller 251, 3. Rins 226, 4. Vázquez 212, 5. Fenati (It./KTM) 174, 6. Masbou 160, ...12. Kornfeil 94, 18. Hanika 38.
Moto2: 1. M. Viňales (Šp./Kalex) 40:46,754, 2. Kallio (Fin./Kalex) -2,694, 3. Rabat(Šp./Kalex) -8,054, 4. Zarco (Fr./Caterham Suter) -10,590, 5. Aegerter (Švýc./Suter) -10,663, 6. Simón (Šp./Kalex) -10,769.
Průběžné pořadí MS (po 17 z 18 závodů): 1. Rabat 326, 2. Kallio 289, 3. M. Viňales 274, 4. Lüthi (Švýc./Suter) 169, 5. Aegerter 162, 6. Zarco 130.
MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 40:45,523, 2. Rossi (It./Yamaha) -2,445, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -3,508, 4. Bradl (Něm./Honda) -21,234, 5. Smith (Brit./Yamaha) -22,283, 6. P. Espargaró (Šp./Yamaha) -34,668, ...Abraham (ČR/Honda) nedokončil.
Průběžné pořadí MS (po 17 z 18 závodů): 1. M. Márquez 337, 2. Rossi 275, 3. Lorenzo 263, 4. Pedrosa (Šp./Honda) 230, 5. Dovizioso (It./Ducati) 174, 6. P. Espargaró 126, ...17. Abraham 33.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít