Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Malajsie šesté místo, Hanika nedojel

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil dojel šestý v třídě Moto3, další Čech Karel Hanika upadl a závod opět nedokončil. V královské kategorii MotoGP se zamotala situace na čele šampionátu. Dosavadní lídr Valentino Rossi si mohl pojistit celkové vítězství, ale byl potrestán za kolizi s Marcem Márquezem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Malajsie osmý (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Kornfeil se na startovním roštu kvůli penalizaci jezdce před sebou posunul a odstartoval do Velké ceny ze čtvrtého místa. Prakticky celý průběh závodu se držel v přední skupině jezdců, dokonce se na chvíli ocitl na čele závodu. Nakonec nedokázal zareagovat na zrychlení ostatních závodníků a dojel na šestém místě.

Druhý český zástupce v seriálu Karel Hanika závod nedokončil. Hanika spadl v sedmém kole, když se nacházel na průběžné desáté příčce.

Valentino Rossi se v nejvyšší třídě umístil na třetím místě za Danim Pedrosou a Jorgem Lorenzem. Právě před Španělem Lorenzem vede Rossi průběžné pořadí šampionátu. V poslední Velké ceně Valencie se ale může vše změnit. Ital, který usiluje o desátý titul mistra světa v kariéře, totiž údajně zavinil kolizi s Marcem Márquezem, po které jeho soupeř závod nedokončil.

Ředitelstvím závodu byl Rossi potrestán třemi trestnými body, což pro něj znamená, že do posledního závodu sezony vystartuje z poslední řady. Italský závodník se údajně proti rozhodnutí komise odvolal, nicméně k incidentu se odmítl vyjádřit a nepřišel ani na tiskovou konferenci.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme