Jakub Smrž si na Brno věří

Výborným způsobem vstoupil Jakub Smrž do brněnského závodu mistrovství světa superbiků. Jediný český zástupce v seriálu nejprve vyhrál volný trénink a poté v kvalifikačním tréninku zajel druhý čas. Jakoby se tím chtěl jihočeský závodník připomenout brněnským pořadatelům, kteří jej včera ani nepozvali na oficiální tiskovkou konferenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závodník Jakub Smrž prý nikdy neměl těžké pády | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Po čtyřech nedokončených závodech v Misanu a Aragonu si Smrž podle svých slov vyčistil hlavu a už při dopoledním první jízdě cítil, že se v Brně dostává opět do pohody, ve které na jaře dvakrát dokonce dojel druhý.

„Hned čemsi připadal na té motorce jako vyměněný a byť se netajím tím, že tohle není moje oblíbená trať, tak se mi dařilo jet uvolněně, bez žádné křeče,“ pochvaloval si Smrž.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jakub Smrž si na Brno věří

Zhruba po deseti kvalifikačních minutách spadlo na trať pár kapek, většina jezdců zajela do boxů, nasadila měkčí pneumatiky, přičemž nejlépe z toho vyšel právě Smrž - čas 1 minuta 59 celých a 585 tisíc se blíží jeho nejrychlejšímu superbikovému kolu tady v Brně.

V závěru jej ale o 263 tisíciny přeskočil lídr šampionátu Carlos Checa, oba na Ducati. Prostor na vylepšení podle Smrže ale stále je.

„Myslím si, že určitě. Já nechci odbíhat, ale ty pátky pro mě byly nejlepší dny tady. Samozřejmě v sobotu je trochu větší tlak a očekávání, ale já doufám, že od toho dokážu oprostit a podaří se nám ještě vylepšit motorku a třeba na těch 58 se dostanu.“

Na palouku

Vstup na páteční tréninky je už tradičně zdarma, navíc návštěvníci mohou i paddocku, takže to není pro českého jezdce jednouché, i když letos jej fanoušci museli hledat. V předchozích letech míval Smrž, coby domácí jezdec, box číslo jedna, tentokrát dostal až 21.

„Já se divím, že nejsme někde na palouku,ale je to úplně jedno kde jsme. Tím, že jsme uprostřed, tak nejsme tolik na ráně. Jsem strašně šťastný, že přišlo hodně lidí a že mi fandí. Na druhou stranu je to těžké v ten pátek, kdy se sem dostane kdokoliv,“ hořekuje Smrž.

Při zítřejším kvalifikačním superpoli to už bude o poznání klidnější, i když o to náročnější. Spokojen byl dnes také Carlos Checa, který se přiznal, že na brněnské trati se necítí zrovna nejlíp, přesto byl dnes nejrychlejší.

Hlavní favorit, obhájce titulu Max Biaggi se postupně propracoval ke čtvrtému času a na otázky, jestli tady opět vyhraje, už pojedenácté, jen vyhýbavě odpovídá.

„Doufám, že to půjde.Brno je pro nás hrozně důležité. Ve hře je 50 bodů a to je víc,než ztrácím na lídra, ale musím jít postupně. Přes páteční tréninky, sobotní superpole až po nedělní jízdy. V neděli odpoledne vám řeknu jestli jsem to zvládnul,“ říká Biaggi.

Kvalifikační superpole začíná na tady na brněnském okruhu zítra v 15 hodin.

Eva Kézrová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme