Jan Veselý začíná v NBA od začátku

Jan Veselý má za sebou třetí vystoupení v NBA. 211 centimetrů vysoký Čech tentokrát v duelu proti vedoucímu celku Východní konference Chicagu Bulls nebodoval, ale na hřišti strávil v dresu Washingtonu zatím nejvíc minut - celkem 15 a půl - což hovoří o jeho usídlení v základní rotaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Veselý

Jan Veselý | Foto: David Kubíček

Washingtonu se ale v úvodu sezony vůbec nedaří. Z deseti zápasů vyhrál pouze jeden, s Torontem. K vítězství přispěl i Jan Veselý, konkrétně čtyřmi body a především skvělou obranou podtrženou pěti získanými míči. Pak ale Wizards narazili na Chicago. To v utkání jasně dominovalo a vyhrálo 78:64 a radost z první výhry byla ta tam. Zápasová bilance není tedy rozhodně vůbec dobrá, což moc nepřispívá k dobré náladě v týmu.

"Nálada určitě není na dobré úrovni, ale snažíme se to nějak přejít a najít svůj styl, recept na hru, abychom vyhrávali," sklesle říká Jan Veselý, který v zápasech tráví na palubovce stále více a více času.

Jenže dle jeho slov mu na tom zas tolik nezáleží. Jako správného týmového hráče ho totiž nejvíce zajímají výsledky, které pravda teď Washington nemá. "Nepřemýšlím nad tím, jestli budu hrát dvacet, čtyřicet, nebo dvě minuty. Snažím se o toho dát na hřišti vždycky co nejvíc, abychom vyhráli."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Veselý začíná v NBA od začátku


Je to o rychlosti

Jan Veselý byl draftován týmem Wizards jako šestý hráč. Stal se tak třetím českým basketbalistou v historii, který NBA hraje. Předtím působil ve slovinské Lublani a následně v Partyzánu Bělehrad, kde se z něj stala evropská hvězda. No a stát se hvězdou i v Americe bude velice těžké. Nejen kvůli obrovské konkurenci, ale i kvůli rozdílnému hernímu stylu, než je v Evropě.

"Je to v rychlosti a otevřenosti v hřišti. V obraně nesmíte v NBA stát víc než tři sekundy, zatímco v Evropě třeba půl hodiny. Je to otevřenější a individuálnější, víc jeden na jednoho."

Začínám znova

A jaká byla cesta Jan Veselého až do NBA? Řekněme hodně tvrdá. Úspěch to ovšem není jen pro sympatického mladíka, ale také pro český basket, protože Veselý funguje jako motivace pro mladé hráče.

"Kluci to vědí, že jsem se sem dostal. Z Česka jsem odešel v šestnácti a basketu jsem dal všechno - a vyplatilo se to. Teď začínám zase od začátku, musím na sobě zase začít makat," dodal Jan Veselý.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme