Janu Sychrovi se týmová soutěž střelců zamlouvá, uvítal by ji i na olympiádě

Snaha zatraktivnit pro fanoušky jednotlivé sporty je patrná v posledních letech téměř ve všech odvětvích a pozadu nechce zůstat ani sportovní střelba. Ta si na Evropských hrách v Baku odbyla jednu velkou premiéru. Do střeleckého závodů týmů vedle sebe po vzoru biatlonu nastoupili poprvé v historii zástupci obou pohlaví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český mixový tým s koučem Janem Hůlou uprostřed

Český mixový tým s koučem Janem Hůlou uprostřed | Foto: Michal Jurman

„Poslední roky je to fantastické. Tím, že jsem střelec, tak ještě víc obdivuju, že se s takovým tepem dokážou vůbec do placky trefit,“ neskrývá skeetař Jan Sychra svůj obdiv k výkonům Vítkové, Soukalové, Moravce a dalších českých biatlonistů.

Sám byl v premiéře mixového závodu týmů součástí hodně zajímavého páru. Postavil se vedle 23leté Libuše Jahodové a dvakrát starší matador měl v tomto dvougeneračním týmu jasně danou úlohu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ohlasy na týmový závod na EH od českých střelců Jana Sychry a Libuše Jahodové zaznamenal Michal Jurman

„Vím, že Honza to podrží. Snažím se, abych mu to nezkazila, je to hodně těžké,“ přiznává drobounká střelkyně, která v kvalifikaci na rozdíl od jednoho zaváhání Sychry chybovala hned devětkrát.

Střelbu má přitom v krvi a jako liberecká rodačka by nemusela mít na první pohled ani daleko k biatlonu, ze kterého se nová střelecká myšlenka mixových týmů na Evropských hrách inspirovala.

„Já a lyže, to nejde dohromady. Na biatlon se ráda podávám, ale tím to končí,“ přiznává Jahodová.

Čeští střelci odjedou z Baku bez medaile, v týmovém mixu skončili šestí

Číst článek

Každopádně působení dvojice Jahodová, Sychra neskončilo v kvalifikaci, i když to bylo velké drama. Novinková soutěž sebou totiž nese i nová pravidla, která neznalo do puntíku ani trenérské vedení českého týmu.

Projevilo se to ve chvíli, kdy se musela česká dvojice rozstřelovat s Ruskem o poslední šesté místo v semifinále.

Libuše Jahodová při mixovém závodě dvojic ve skeetu | Foto: Michal Jurman

Díky úspěšnému rozstřelu Sychry vydržel českému trenérovi Janu Hůlovi úsměv na tváři až do semifinále, ve kterém už česká dvojice nestačila na týmy Itálie a Francie, a poslední možnost jak získat v Baku střeleckou medaili, se jí tak rozplynula.

„Na týmovou spolupráci ještě nejsme zvyklí. Je to větší zodpovědnost, protože nestřílím jen za sebe. Je to určitě těžší,“ přiznává Jahodová, že od dneška začne přeci jen po očku sledovat biatlonovou spolupráci českých reprezentantů.

A ani Jan Sychra nezůstane v tomto směru pozadu. „Byl bych rád, kdyby tato myšlenka nezhasla a tenhle závod se objevil třeba na olympiádě. To by se mi líbilo,“ zasní se 46letý střelec, pro kterého boj o účast na olympijských hrách Evropskými hrami ještě nekončí.

Historicky první český mixový tým ve skeetu s koučem janem Hůlou | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme