Je mi šedesát, nevím, jestli pojedu i příští rok, krčí rameny Josef Váňa

Klisna Orphee do Blines nečekaně vyhrála 122. Velkou pardubickou. S žokejem Janem Faltejskem v sedle vedla už na první překážce a až do cíle před sebe nikoho nepustila. Josef Váňa s trojnásobným vítězem Tiumenem dojel třetí, ale to divákům příliš nevadilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

122. ročník překážkového dostihu Velká pardubická 13. října v Pardubicích. Třetí dojel Josef Váňa na Tiumenovi. | Zdroj: ČTK

Místní komentátor chtěl cosi prozradit o vítězné klisně Orphee de Blin, když v tu chvíli přiběhl Josef Váňa na slavnostní vyhlášení zřejmě v domnění, že ho zmeškal. Divákům to nevadilo, právě Váňu totiž chtěli na stupních vítězů.

Na Josefu Váňovi bylo vidět, že ho třetí místo štve. Orphee de Blins byla daleko, ale druhého Ronina mohli s Tiumenem dostihnout.

„Mám Tiumena tak rád, že ho nezmlátím a nezabiju kvůli tomu, abych byl druhý na Velké pardubické.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Váňa zatím neví, jestli pojede Velkou pardubickou i za rok, rozhodovat bude zdraví a motivace

Nepomohla mu ani zdravice od Karla Gotta před závodem, na který měl zpěvák přijet, ale nemohl.

„Já to chápu, ale třeba přijde příští rok, když nepojedu, a půjdeme se spolu na tu Velkou pardubickou dívat...“

Věčná to otázka: Nejel teď Josef Váňa Velkou pardubickou náhodou naposledy?

„On ví, že oba podali fantastický výkon, ale nevyhráli. Viděl jsem, že Tiumen doběhl na třetím místě nezadýchaný, nezpocený, jak se říká s prstem v nose, a to by pana Váňu mohlo motivovat. Když budou příští rok oba zdraví, pokusí se podle mě oba o další umístění na Velké pardubické,“ přimlouvá se majitel Váňova koně Tiumena Ivo Köhler.

„Ať počítá, s čím chce, já pokud nebudu mít puls v klidu aspoň na takové úrovni, jako před letošní Velkou pardubickou, určitě se na to vykašlu. Řeknu to takhle: nevím. Mám už šedesát let, záleží na tom, jak se budou cítit. Současné polemiky jsou naprd. Teď prostě nevím a hotovka,“ ukončuje zvýšeným hlasem veškeré debaty Josef Váňa. Tak se ho na to radši také neptejte, ať má tlak v pořádku.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme