Je na každém, jak bude makat, předesílá nový reprezentační kouč cyklokrosařů Dlask

Už jen týdny počítají čeští cyklokrosaři do startu nové sezóny. V ní by chtěli vrátit toto sportovní odvětví mezi světovou špičku. Dohlížet nad výkony jezdců bude poprvé jako reprezentační trenér Petr Dlask. Jedním z jeho hlavních úkolů bude zamezit odlivu talentovaných závodníků do jiných cyklistických disciplín.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér cyklokrosařů Petr Dlask

Nový trenér cyklokrosařů Petr Dlask | Foto: Facebookový profil Petra Dlaska

„Spousta závodníků, jako třeba Karel Hník, odešla na silnici. Honza Nesvadba odešel na horská kola. Chybí nám ročníky okolo roku 1991,“ popisuje Petr Dlask.

Závodníci musí mít podle Dlaska svou vizi a jít si svou cestou za cílem, který si stanovili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Dlask chce dát šanci mladým cyklokrosařům. Starší ročníky si o nominaci řeknou jen výrazně lepší výkonností

„Potřebují si uvědomit, čeho chtějí dosáhnout a kde k tomu mají reálnou šanci. Koketovat s více disciplínami je těžké. Nechám to na nich, ale budu preferovat, aby děli nadoraz cyklokros, a ten se tak vrátil do doby, kdy byl kmenový sport,“ plánuje pětinásobný český šampión.

Dalším přáním nového reprezentačního trenéra cyklokrosařů je absolvovat co nejvíc závodů doma a hlavně v zahraničí, právě ty totiž mohou přiblížit české jezdce zpátky ke světové špičce.

Není to tak dávno, co Petr Dlask ještě sám závodil. Řadu svých dnes už bývalých soupeřů bude mít nyní pod dohledem. Nikdo prý nedostane nic zadarmo.

„Mladí by měli mít snadnější cestu, nemůžeme ale zatracovat ani matadory. Pokud se starší kluci chtějí nominovat na závody světového poháru či mistrovství světa, tak musí mít výkonnost rapidně lepší než mladí. Je na každém, jak bude makat,“ přestavuje svá měřítka vicemistr světa z roku 2001.

Příští týden čeká reprezentační tým první soustředění pod Dlaskovým vedením v Ptýrově na Mladoboleslavsku. 28. září pak startuje domácí pohárová sezóna ve Slaném.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme