Jedeme do Ria, opakují si dokola Sluková s Hermannovou. Po rozhodující výhře jen brečely

Český plážový volejbal na olympijských hrách v Riu chybět nebude. Markéta Sluková s Barborou Hermannovou zvládly na Světovém poháru v Soči rozhodující „zlatý set“ a vybojovaly si účastnická místa. Největší úspěch krátkého společného působení slavily v slzách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Sluková a Barbora Hermannová na ME v Bielu | Foto: www.cev.lu

Báro, co jste si s Markétou řekly, když jste proti Číňankám udělaly 15. bod?

Barbora Hermanová (BH): Každá zvlášť jsme se svalily na zem a začaly jsme brečet. Pak jsme na sebe skočily a ani jedna neměla co říct, emoce šly jinudy. Z očí se řinuly slzy radosti, jen jsme si to užívaly. Od té doby jsme si asi desetkrát řekly, že opravdu jedeme do Ria. Pořád si to potvrzujeme a pořád tomu asi nevěříme, ale opravdu jedeme!

Markéto, Číňanky jste v rozhodujícím zlatém setu porazily 15:12. To musely být obrovské nervy.

Markéta Sluková (MS): Ten systém je šílený. Za stavu 1:1, kdy jsme porazily čínské dvojky a holky těsně prohrály s čínskými jedničkami, rozhodoval zkrácený set do 15 bodů. To je strašně krátké a když se nepodaří pár míčů, je to většinou potrestané. Vyzkoušely jsme si to už ve skupině, kdy jsme zlatý set prohrály.

Do tohohle zápasu jsme šly s tím, že víme, o čem to je, že nám nedovolí žádné chybičky. Jsme strašně rády, že se nám to podařilo.

Beachvolejbalistky Sluková a Hermannová se probojovaly na OH v Riu

Číst článek

Českou republiku reprezentovala vaše dvojice spolu s Kristýnou Kolocovou a Michalou Kvapilovou. Jako lepší dvojice jedete do Ria vy s Bárou. Jaké máte pocity z vaší druhé olympijské účasti?

MS: Ještě jsem to úplně nevstřebala. Dnes ráno, když jsme na zápasy vstávaly, uvědomovaly jsme si, jak jsme blízko a zároveň daleko. Mohly jsme prohrát náš zápas i ten zlatý set. Musím se s tím popasovat. Jsem ráda za sebe, Barču i celý náš tým. Hodně jsme makaly a je to krásná odměna. Jen si nejsem schopná to plně uvědomit.

Jedete na svou první olympiádu a to jste s Markétou ve dvojici necelý rok. To je dost úspěšné období.

BH: Lepší sezonu jsem v životě neměla, takže jsem více než stoprocentně spokojená. K tomuhle roku nemám jedinou výčitku.

Jak se těšíte na olympijské hry a vše kolem nich? Už jste o tom stačila přemýšlet?

BH: Nestačila. Před zlatým setem jsem nikdy nebyla olympiádě blíž a nikdy jsem nepřemýšlela, jaké to tam bude, jak to tam bude vypadat a jací tam pojedou lidé. Po zápase jsem se Markéty ptala, ale neměla jsem čas vstřebat, co jsme dokázaly. Uvidíme až v Riu.

Jak se změní váš program? Budete hrát ještě nějaké turnaje?

MS: Měly jsme v plánu jet za 2 týdny do Klagenfurtu a to zůstává, protože se 14 dní nic neděje. Orazíme si a potrénujeme fyzičku. Všechno je hodně čerstvé, takže si musíme sednout a zjistit, co pro nás kvalifikace znamená. Musíme se tomu přizpůsobit.

Olympijský rok - banner do článku | Foto: Vladimír Staněk

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme