Jeden florbalový šampionát v Česku skončil, další může za pět let začít

Florbalové mistrovství světa v Brně a Ostravě žen vyhrál tým Švédska. České hráčky skončily bez medaile. Takové je resumé z šampionátu, který by se mohl v České republice za pár let konat znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Titul mistryň světa pro sebe získaly počtvrté za sebou Švédky (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Světový šampionát se do Česka vrátil po pěti letech. Muže vystřídaly ženy. Rozpočet na turnaj spolkl přes dvacet milionů korun. Organizátoři pak potvrdili, že florbalové akce na českém území zvládají bez problémů.

"Nejde o to, jestli šampionát pořádáte poprvé, podruhé nebo potřetí. Jde o to, jak kvalitně ho dokážete uspořádat," vzal si slovo prezident České florbalové unie Filip Šuman. S prací svých podřízených mohl být spokojen. Fanoušci ho navíc přesvědčili o tom, že světový florbal je dostatečně velkým lákadlem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po povedeném šampionátu žen budou Češi bojovat i o mistrovtsví světa mužů 2018

Má proto pro ně příznivou zprávu. Už brzy by o světové zlato mohli opět v Česku bojovat muži. Jako reálný se jeví rok 2018. Souboj o pořadatelství asi bude hodně tvrdý.

"Pokud vyhrajeme, tak bychom šampionát chtěli rozhodně udělat o dvě, tři úrovně výše a přilákat několik set tisíc diváků. I když je to vysoká laťka, tak jsem přesvědčen, že florbal za pět let bude zase na úplně jiné úrovni, než je dneska," myslí si Šuman.

České florbalistky prohrály na MS se Švýcarkami a jsou bez medaile

Číst článek

Jenže pořádání mistrovství světa je nákladnou záležitostí směrem k Mezinárodní florbalové federaci. Ani zdaleka se nejedná pouze o přímý poplatek za přidělení turnaje. Tvrdé jsou i požadavky na samotnou organizaci vrcholného klání.

"Finance, které platíme přímo mezinárodní federaci za letošní šampionát, se pohybují kolem tří milionů korun. U šampionátu mužů to bude samozřejmě ještě výrazně více. Znám ale čísla, které se platí v basketbalu a jiných sportech, a jsme rádi, že se jedná zatím jen o několik milionů," uzavírá ohlédnutí za světovým šampionátem florbalistek Filip Šuman.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme