Jedenáct medailí je podle vedoucího paralympiků Romana Sudy úspěchem

Už jen závěrečný ceremoniál čeká sportovce na letních paralympijských hrách v Londýně, na kterých se neztratili ani Češi. Z Anglie si přivezou celkem jedenáct medailí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklističtí medailisté z paralympiády: zleva Jiří Bouška, Tereza Diepoldová, Jiří Ježek | Foto: Tereza Jelínková

„Říkal jsem, že deset a více medailí budu považovat za úspěch pro naši zemi, protože ty medaile se získávají čím dál hůř. To znamená, že jedenáct medailí v tuto chvíli bereme jako úspěch pro naši výpravu,“ řekl vedoucí české výpravy Roman Suda.

„Všichni jsem se shodli, že budeme vzpomínat na tu atmosféru, kterou jsme tady zažili. Takovou jsme ještě nikde nezažili, což bylo dáno tím, že Londýn žil olympijskými i paralympijskými hrami. Bylo prodáno dva a půl milionu lístků na paralympijské sporty,“ uvedl Suda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedoucí paralympijské výpravy Roman Suda je s medailovou bilancí spokojený

Někdy se stane, že oficiální čísla uvádějí vyprodané stadiony, ale v reálu je tomu jinak. Londýn mezi tyto případy ale nepatřil. „Měli jsme zprávy o tom že jsou vstupenky vyprodány a opravdu ta hlediště byla zaplněna, organizátoři odvedli velký kus práce co se týká promo k té akci a ti lidé si opravdu vzali tu paralympiádu za svou a celý Londýn tím žil,“ dodává Roman Suda.

Miroslav Bureš, Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme