Jedenáctou českou paralympijskou medaili získal tricyklista Vondráček – bronz

Tricyklista David Vondráček obsadil na paralympiádě v Londýně třetí místo v silničním závodu na24 kmv kategorii T1-2. Šestadvacetiletý bronzový muž ze závodu na okruhu Brands Hatch tak přidal celkově jedenáctý cenný kov pro českou výpravu.

Medaile LOH Londýn

Medaile LOH Londýn | Zdroj: ČTK

Vondráček neměl nejlepší start do závodu, ale držel se při průjezdu prvním i druhým měřeným mezičasem na pátém místě. V posledním kole se člen týmu Spastic Sport Praha dostal na třetí pozici a udržel ji před dotírajícím Viljoenem z JAR. Zvítězil domácí Brit David Stone.

Diskař František Serbus obsadil páté místo v kategorii F32/33/34. Sedmadvacetiletý atlet vylepšil výkonem20,64 metrůevropský rekord. Serbus zaznamenal svůj nejdelší hod třetím pokusem a několik minut byl dokonce ve své třídě F32 světovým rekordmanem. O světové maximum sice v průběhu závodu přišel, nicméně kontinentální rekord mu zůstal. Na medaili mu chybělo 82 bodů.

Šesté místo obsadili v běhu na100 mtřídy T35 Anna Luxová, jež si vylepšila osobní rekord na 17,22, a plavec Arnošt Petráček na trati50 mmotýlek ve třídě S5. Jediný handbiker v české výpravě Martin Kovář byl v kategorii H1 v závodu s hromadným startem sedmý.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít