Jedenáctou českou paralympijskou medaili získal tricyklista Vondráček – bronz

Tricyklista David Vondráček obsadil na paralympiádě v Londýně třetí místo v silničním závodu na24 kmv kategorii T1-2. Šestadvacetiletý bronzový muž ze závodu na okruhu Brands Hatch tak přidal celkově jedenáctý cenný kov pro českou výpravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medaile LOH Londýn | Zdroj: ČTK

Vondráček neměl nejlepší start do závodu, ale držel se při průjezdu prvním i druhým měřeným mezičasem na pátém místě. V posledním kole se člen týmu Spastic Sport Praha dostal na třetí pozici a udržel ji před dotírajícím Viljoenem z JAR. Zvítězil domácí Brit David Stone.

Diskař František Serbus obsadil páté místo v kategorii F32/33/34. Sedmadvacetiletý atlet vylepšil výkonem20,64 metrůevropský rekord. Serbus zaznamenal svůj nejdelší hod třetím pokusem a několik minut byl dokonce ve své třídě F32 světovým rekordmanem. O světové maximum sice v průběhu závodu přišel, nicméně kontinentální rekord mu zůstal. Na medaili mu chybělo 82 bodů.

Šesté místo obsadili v běhu na100 mtřídy T35 Anna Luxová, jež si vylepšila osobní rekord na 17,22, a plavec Arnošt Petráček na trati50 mmotýlek ve třídě S5. Jediný handbiker v české výpravě Martin Kovář byl v kategorii H1 v závodu s hromadným startem sedmý.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme