Jedinou českou kajakářkou ve finále MS je nejzkušenější Hilgertová

Šestačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová bude na mistrovství světa ve vodním slalomu bojovat ve finále o medaili. Dvojnásobná olympijská vítězka postoupila v Deep Creeku ze semifinále ze čtvrtého místa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová postoupila v semifinálové jízdě MS v Deep Creeku | Foto: Tomáš Dvořák

Mezi elitní desítku se dostali také deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler, v semifinále sedmí.

Veteránka Hilgertová si v semifinálové jízdě připsala dvousekundovou penalizaci za dotyk branky a ztratila 1,72 sekundy na nejrychlejší Jessicu Foxovou z Austrálie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kajakářka Kateřina Kudějová do finále mistrovství světa v Deep Creeku nepostoupila

Další dvě Češky zůstaly za postupovou desítkou - Kateřina Kudějová byla s osmisekundovým odstupem šestnáctá, Veronika Vojtová se ztrátou 12,67 sekundy čtyřiadvacátá.

„Neudělala jsem úplně velký chyby, ale nepamatuju si, kdy jsem byla naposledy takhle nervózní před semifinále. Pak jsem byla slabá a nejelo to tak, jak bych chtěla,“ litovala po závodu Kudějová.

Hilgertová se v Deep Creeku dostala do finále jako první česká reprezentantka v olympijské disciplíně a svěřenci Ondřeje Štěpánka Kašpar se Šindlerem ji o chvíli později napodobili. Kajakáři i singlkanoisté vesměs vypadli v semifinále.

Nevedlo se ani zbývajícím českým dvojicím. Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň se čtyřikrát se dotkli branky a patří jim třináctá pozice, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně dokonce jednu branku minuli a jsou šestnáctí.

Krachem skončil závod deblů také pro dvě slovenské posádky. Favorizovaní bratři Peter a Pavol Hochschornerové i dvojice Tomáš Kučera, Jan Batík dostali penalizaci za neprojetou branku a finále bude bez nich.

ČTK, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme