Jedním z největších favoritů Velké pardubické je valach Trezor

Do třetice všeho dobrého. Přesně to si může říkat před zítřejší 123. Velkou pardubickou realizační tým, který se stará o specialistu na kvalifikační dostihy - devítiletého valacha Trezora. Letos mu má k životnímu úspěchu pomoci jeden z nejlepších českých žokejů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

121. Velká pardubická | Foto: Filip Jandourek

Jeden z favoritů letošní Velké pardubické o sobě dává ve stájích ve Vápenném Podole vědět hlasitým zaržáním a jeho trenérku Hanu Kabelkovou těší, že je "Trezůrek" - jak mu láskyplně říká, před nejtěžším a nejstarším dostihem kontinentální Evropy v pořádku.

Říká se o něm, že mu vyhovuje tvrdá dráha, ale trenérka to vidí jinak.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen s Trezorem natáčel ve Vápenném Podole Jakub Marek

"Asi bychom preferovali ideální dráhu, to znamená pružnou. Když jsme tam byli minulý týden, tak byla taková tvrdší, ale pan doktor Janda říkal, že bude kropit celý týden, takže by to mělo být ideální."

A pomoci by Trezorovi mohl i fakt, že na dráhu v Pardubicích jezdí i trénovat. Pro devítiletého valacha je to třetí start ve slavném dostihu, když před dvěma lety závod nedokončil a v loňském roce dojel na osmém místě.

123. Velká pardubická se blíží, Váňův Tiumen je připraven

Číst článek

Podle Hany Kabelkové měl na nepovedeném závodu svůj díl viny i žokej Treadwell, který bude mimochodem zítra sedět v sedle Sešlosti.

"No myslím si, že ho Liam nenechal odpočinout, hnal ho celou dobu a po pěti a půl kilometrech končil," líčí trenérka.

Pro letošní rok se tedy realizační tým rozhodl pro změnu, ale rozhodně ne k horšímu. Treadwell je sice vítězem Velké liverpoolské, ale Josef Bartoš patří už několik let k domácí špičce. A jaké dostane pro Velkou pardubickou dvaatřicetiletý žokej instrukce?

Podle průkopníků sázení si za problémy můžou sázkové kanceláře částečně samy

Číst článek

"Neuštvat ho. Je to zkušený rajťák, v kvalifikaci si Trezůrka osáhnul a ví, co kůň potřebuje. Dobře ví, že ho v takhle dlouhém dostihu musí nechat někde odpočinout, protože s Trezůrkem nejde jet start-cíl. Taktiku tomu uzpůsobí," vysvětluje Hana Kabelková.

Podle kurzů je Trezor druhým největším favoritem

Trezor letos, stejně jako loni, vyhrál 2 kvalifikační dostihy, což ho v očích bookmakerů řadí na pozici druhého největšího favorita za loňskou vítězkou Orphé des Blins. Jeho nový jezdec Josef Bartoš jim dává za pravdu.

"Perfektní, je to profesionál, super skokan. Patří do kategorie Sixteen a Decent Fellow. Řadím ho do kategorie mezi koně, se kterými jsem vyhrál Velkou, je to výjimečný kůň," pochvaluje si Bartoš.

Trasa 123. ročníku Velké Pardubické Steeplechase | Foto: ČTK

Jakub Marek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme