Jedno eso vedle druhého. Na ploché dráze v Pardubicích se pojede o 68. Zlatou přilbu

Třídenní klání na svítkovském plochodrážním oválu vyvrcholí dnes soubojem o Zlatou přilbu. O cennou trofej se letos jede už po osmašedesáté, žádný jiný závod nemá takovou historii jako ten pardubický. Pořadatelé se vždy snaží přilákat co nejlepší závodníky a letošní startovní listina je hodně nabitá. Nebudou chybět všichni tři medailisté z loňského ročníku, ani další vítězové z předchozích let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plochá dráha (ilustrační foto) | Foto: Zlatá přilba

Boje o závodníky jsou každý rok velké. Konkurencí je prestižní polská liga, která pro letošek způsobila, že nejlepší český závodník Václav Milík bude chybět. Ale s jinými jmény na startovní listině je manažer závodu Evžen Erban spokojený.

„Ta světová špička, která tady je, tak co bylo dostupné, tak nám tady jede – Emil Sajfutdinov, Antonio Lindbäck, Nicki Pedersen, Troy Batchelor, to je myslím startovka jak řemen. Každého znalce ploché dráhy musí ta účast nadchnout.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Žádný jiný závod nemá takovou historii jako Zlatá přilba v Pardubicích

Ne vždy se ale musí radovat největší favorit. Příkladem je loňský vítěz Chorvat Jurica Pavlic. Tomu sice vítězství spadlo do klína až v posledním kole, ale přilbu si nakonec odvezl. A předseda české ploché dráhy Petr Moravec k tomu říká.

„Loni se mu povedl jeden jediný závod v celé sezóně a to byla Zlatá přilba a dodneška je z toho on i jeho celá rodina, která plochou dráhou žije, v šoku.“

Znovu bude velké očekávání od českých závodníků. Poslední Čech, který přilbu vyhrál, byl v roce 1996 Tomáš Topinka. Od té doby se na domácího vítěze čeká. Uspět chce i pardubický Aleš Dryml, pro kterého to je možná poslední pokus v tomto závodu. Tlak si ale připouštět nechce.

„V mých letech ten tlak snad dovedu využít spíš ve svůj prospěch. Dostat se do finále, trošku zariskovat a potom z těch šesti lidí to může vyhrát kdokoliv. Jsem si toho vědom a i soupeři, takže dostat se až tak daleko a zkusit to,“ popisuje cestu za zlatou přilbou český závodník Aleš Dryml.

/center>

Ota Gutwirth, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme