Jen kousek od Deep Creeku jela kajakářka Hilgertová před 25 lety svoje první MS

Potřetí v historii zavítali vodní slalomáři na vrcholnou akci do Spojených států a pokaždé je u toho sportovní legenda Štěpánka Hilgertová. V Americe závodila na mistrovství světa v roce 1989, na olympijských hrách v roce 1996, a ve startovní listině je i teď, na světovém šampionátu v Deep Creeku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakářka Štěpánka Hilgertová na SP ve vodním slalomu 2010, Troja

Kajakářka Štěpánka Hilgertová na SP ve vodním slalomu 2010, Troja | Foto: Jiří Prskavec

„Necelých šedesát kilometrů odsud jsem v roce 1989 jela svoje vůbec první mistrovství světa. Byla jsem tehdy čtvrtá a celá nadšená. Tak uvidíme, jak to půjde teď, po 25 letech.“

Dobré vzpomínky má Štěpánka Hilgertová také na rok 1996, ve kterém v Atlantě získala své vůbec první velké zlato, a rovnou olympijské.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hilgertová se vrátila na místo činu. Kousek od Deep Creeku jela před 25 lety svoje první MS

Kdyby byla nejrychlejší mezi kajakářkami i teď v 46 letech, znamenalo by to senzaci. Na stupních vítězů totiž Štěpánka Hilgertová nestála po individuálním závodě na některém ze šampionátů už šest let.

„Výsledek ovlivní vždycky dvě věci - jak pojedu já a jak pojedou ostatní. Co jsem tady vysledovala, tak bude důležité vyhnout se zásadním chybám. To bude můj hlavní cíl, nechci být rozčarovaná ze své jízdy. Jaký výsledek z toho pak bude, závisí na soupeřkách,“ říká dvojnásobná olympijská vítězka.

Podobně jako nechce odhadovat svůj výsledek, není si úplně jistá ani diváckou návštěvností na šampionátu daleko od jakéhokoli většího města.

„Mistrovství světa v roce 1989 bylo v hlubokém lese, téměř a la naše Kamenice. Diváci tam nebyli. Laťku ale nasadila Atlanta. Jízda tehdy trvala hodně přes tři minuty a po celé trati, i v těch neatraktivních úsecích, byly plné tribuny a diváci hnali všechny závodníky, nejen ty svoje.“

Štěpánka Hilgertová vstoupí do šampionátu v Deep Creeku po 15. hodině, kdy startuje kvalifikace kajakářek a deblkanoistů.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme