Ještě není všem dnům konec, slibuje bronzová plavkyně Závadová

Už první den plaveckého mistrovství Evropy v Debrecínu se raduje česká výprava ze zisku cenného kovu. Na polohové čtyřstovce se o ni v Maďarsku postarala Barbora Závadová, která třetím místem ukončila osmileté čekání českých plavců na medaili z vrcholné evropské soutěže v dlouhém bazénu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová (vpravo) na stupních vítězů po finále dlouhé polohovky na ME | Zdroj: Reuters

"Teď už mám konečně radost, ale první okamžiky po doplavání jsem byla ráda, že to mám za sebou. Bylo to pro mě těžké, protože během startu jsem si připomněla zimní Evropu, kdy jsem také bojovala o třetí, čtvrté místo, a říkala jsem si, že tentokrát to nemůže dopadnout stejně," říkala šťastná Barbora Závadová.

Nakonec to dopadlo dobře, ale bylo to těsné. Jak jste souboj se Švédkou Gardellovou v závěru viděla?

Bylo to těžké, ale byly to skvělé okamžiky. Proto je ten sport tak úžasný, že se bojuje do posledního metru, posledního centimetru. Já jsem se na to těšila, i když jsem byla předtím dost unavená. Naštěstí to dopadlo, jak to dopadlo, a mám to za sebou.

České plavání slaví! Závadová získala na ME bronz

Číst článek

Je to o to sladší, že je to vaše vůbec první medaile z podobně velké akce?

Je to nejsladší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Michala Jurmana s bronzovou Barborou Závadovou

Po rozplavbě jste říkala, že jste šetřila síly, že jste plavala na 80 procent. Odrazilo se to ve finále? Bylo kde brát?

Když jsem během pauzy přišla na pokoj, tak to na mě dolehlo. Byla jsem strašně unavená, i při odpoledním rozplavání mě hrozně bolely ruce. Trochu se to projevovalo, neplavalo se mi úplně stoprocentně, naštěstí čas není tak špatný, je to vteřinu za osobákem, takže spokojená jsem.

Konkurence na polohové čtyřstovce nebyla letos až taková, to vám ale asi náladu kazit nebude...

Určitě mi to nevadí. Sice to má takovou příchuť, že je to relativně slabší Evropa, ale i když ta největší esa chybí, tak je to pořád silná Evropa.

Jak vnímáte fakt, že jste pro Česko získala z dlouhého bazénu medaili po dlouhých osmi letech?

Já si toho nesmírně vážím, že je taková zodpovědnost na mně. Jsem ráda, je to pro mě neuvěřitelná motivace pracovat dál.

Byl to pro vás životní závod, nebo si loňské sedmé místo z mistrovství světa považujete více?

Je to pro mě skvělé, je to pro mě první velká medaile, dlouho jsem ji chtěla a teď je tady, ale není všem dnům konec. Moje stoprocentní soustředění a příprava je na olympiádu.

S čím na ni budete odlétat? Ambice čerstvé evropské medailistky asi nemohou být malé...?

Nejsou malé, ale vím, že i svět se posouvá ohromně dopředu. Já se chci posunout s ním, takže chci zlepšit svůj osobní rekord. Tady jsem se k němu jen přiblížila.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme