Ještě žiju, radoval se po vítězné jízdě Hradilek. V ostatních kategoriích je rozhodnuto

Jedna dlouhá éra končí. Jediná žena startovala na všech šesti hrách od návratu vodního slalomu do olympijského programu v Barceloně 1992, sedmou účast ale 48letá kajakářka Štěpánka Hilgertová nepřidá. V sérii čtyř domácích nominačních závodů nestačila na úřadující mistryni světa Kateřinu Kudějovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek na své domácí trati v pražské Tróji | Foto: Aleš Berka

Zatímco fanklub Kateřiny Kudějové mohl radostně povykovat, sama vítězka kajakářské nominace už začala plánovat olympijské cíle.

„Reálné možnosti na první místo tam jsou, ale zůstaňme nohama na zemi. Přece jen je to moje první olympiáda,“ říkala po závodech Kudějová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vodní slalomáři již mají o nominacích do Ria jasno, jediná kategorie, kde se ještě bojuje je mužský kajak. V Tróji natáčel Jan Suchan

Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová působila vyrovnaně a spokojeně, že se jí aspoň podařilo podevětadvacáté v řadě dostat do národního týmu pro mistrovství Evropy a světové poháry.

„Musela bych opravdu excelovat. A po tom, jak probíhala příprava, bych měla být spokojená. Šance tam byla, ale hodně malá,“ uznala Hilgertová. Příjmení Hilgertová ale z olympijské startovní listiny nezmizí úplně, jen tam s ním odcestuje neteř slavné Štěpánky.

„Amálka pojede do Ria jako předjezdkyně, takže Hilgertovou na startu uvidíte,“ smála se legendární kajakářka. Vedle Kateřiny Kudějové budou ve výpravě českých vodních slalomářů ještě minimálně další tři olympijští novicové.

„Splnil se nám dětský sen,“ přiznávali dojatí Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem a dokumentovaly to i jejich vlhké oči. Velký den své kariéry zažil také kanoista Vítězslav Gebas, který bude ve 32 letech nevšedním olympijským debutantem.

Jediná kategorie, ve které tedy ještě není o českém olympijském reprezentantovi rozhodnuto, je mužský kajak. Šanci stále mají úřadující mistr světa Jiří Prskavec, Vít Přindiš i Vavřinec Hradilek, který dvě méně povedené jízdy z minulého víkendu ve Veltrusech napravil dvěma suverénními vítězstvími doma v Tróji.

„Samozřejmě je to velká úleva. Ještě žiju, ještě dýchám. Zároveň je to fantastická pozvánka na ME, kde si to my tři rozdáme o to, kdo pojede do Ria,“ rozplýval se Hradilek.

Na olympijské hry poletí z trojice Hradilek, Prskavec, Přindiš ten, který evropský šampionát v Liptovském Mikuláši zajede nejlíp, jen Jiřímu Prskavcovi stačí být z českého tria i druhý za Vavřincem Hradilkem. O tom všem rozhodly dramatické čtyři nominační závody.

Jan Suchan, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme