Jezdectví a konkrétně parkurové skákání zažívá v České republice renesanci

Do povědomí široké české veřejnosti se parkur dostal na olympiádě v Pekingu, kdy kůň Chun Chun překazil medailové naděje moderního pětibojaře Davida Svobody. V Londýně si ale zlatý olympionik reputaci u jezdeckých odborníků vylepšil a pro letošní rok je tváří Skokového poháru České pojišťovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto: parkurové závody | Foto: Daniel Burda

„Je to tradiční krásný sport, který se dá sledovat a ani tomu člověk nemusí nějak extra rozumět, a přitom si to může užít,“ říká o závodech v parkuru David Svoboda.

V polovině dubna odstartoval v Martinicích už 12. ročník Skokového poháru, který bude tuto neděli pokračovat Velkou cenou Ostravy.

Na začátku května se měl odjet ještě jeden závod v Brně, ale ten byl nakonec z technických důvodů zrušen. A tak po téměř měsíční pauze bude chtít navázat na své vítězství v úvodním závodě Jiří Hruška, který v Martinicích vyhrál s koněm Aristem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jezdectví a konkrétně parkurové skákání zažívá v České republice renesanci

Na kolbišti ve Staré Bělé nebude chybět ani čtvrtý muž dubnového závodu a trojnásobný vítěz Skokového poháru Jiří Skřivan. Toho jako zkušeného jezdce a prezidenta seriálu elitních závodů zvyšující se zájem veřejnosti velmi těší.

„Já si myslím, že boom v jezdectví teprve nastane, že to, co bylo doteď, byly jen takové porodní bolesti. Myslím, že ten opravdový zájem veřejnosti a rodičů o tento krásný sport teprve přijde.“

Soutěže 3. kola Skokového poháru České pojišťovny se rozběhnou už v pátek a vyvrcholí v neděli Velkou cenou Ostravy.

Počet koní v ČR se za 10 let téměř zdvojnásobil | Foto: ČTK

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme