Jícha skončil v anketě IHF o nejlepšího hráče světa třetí

Český reprezentant Filip Jícha skončil třetí v anketě Mezinárodní házenkářské federace o nejlepšího hráče světa roku 2012. Zvítězil jeho spoluhráč z německého Kielu Francouz Daniel Narcisse. Nejlepší házenkářkou je Alexandra Nascimentová z Brazílie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dobrou ruskou obranu nenašel v odvetě o postup na MS recept ani Filip Jícha (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Jícha už anketu Mezinárodní házenkářské federace vyhrál, a to v roce 2010, vloni byl druhý. Letos se o třetí místo podělil s dalšími dvěma házenkáři Kimem Andressonem ze Švédska a Španělem Julenem Aguinagaldem.

Všichni tři získali shodně 18 % hlasů v anketě, kde hlasují experti mezinárodní federace společně s fanoušky a zástupci médií. Druhý skončil obhájce loňského prvenství Dán Mikkel Hansen.

Prvenství Alexandry Nascimentové znamená první vítězství brazilské házenkářky v této anketě, kde dostala celkem 28 % hlasů. O druhé místo se za Brazilkou podělily loňská vítězka Heidi Lökeová z Norska a Černohorka Bojana Popovičová.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme