Jihočeši v prvním finále porazili ostravské volejbalisty 3:2

Dramatickou pětisetovou bitvu přineslo první finále Uniqua extraligy volejbalistů. Z vítězství 3:2 a z prvního bodu v sérii, hrané na čtyři vítězství, se v duelu proti Ostravě radovaly domácí České Budějovice.

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice | Foto: VK Jihostroj České Budějovice

Ostrava vykročila do zápasu lépe než domácí celek. Hosté zvládli první a třetí set poměrně s přehledem a domácí obrana jen těžko zpracovávala tvrdý servis, v této činnosti dominoval především Michalovič.

Ve čtvrtém dějství se Jihočechům podařilo srovnat a o konečném prvním bodu v sérii rozhodoval poslední pátý set. V něm rozhodovala trpělivost, pevnější nervy a obrana na síti. To vše měly lepší Budějovice. V tiebreaku vyhrály 15:13.

00:00 / 00:00

Kamil Jáša sledoval první finálový duel Uniqa extraligy mezi volejbalisty Č.Budějovic a Ostravy