Jiménez na svém hřišti v Čeladné dohrál

Golfový turnaj Czech Open přišel letos příliš brzy o svou největší hvězdu. Tou byl už třetím rokem po sobě spoludesignér čeladenského resortu Španěl Miguel Angel Jiménez. Poprvé ovšem tento vítěz osmnácti turnajů na European PGA Tour neprošel ani do víkendových bojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golfový turnaj železničářů v Poděbradech | Foto: Michal Trnka

Loni splňoval roli skvěle hrající hvězdy. Až do patnácté jamky ve čtvrtém kole byl totiž stále ve hře o titul. Tentokrát zůstal jen tou hvězdou. Miguel Angel Jiménez s typickým doutníkem v ústech selhal totiž už ve čtvrtek. Výsledek 4 nad par byl velkým zklamáním a ani v pátek nepřišel žádný finiš. Jiménez si dokonce ještě o jednu ránu pohoršil.

,,V sezónním hodnocení Order Of Merit, tedy výdělků během letošní PGA Tour, jsem sice na jedenáctém místě. Ale přiznávám, že posledních pár měsíců není moje hra ideální. Asi i proto, že jsem vyměnil před časem putter, abych se přiblížil těm nejlepším, ale ještě si to nesedlo. Stále mám problém s puttováním. Na greenu teď ztrácím nejvíc, i když kolikrát tomu chybí málo," říkal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Golfisty v Čeladné straší jamka číslo sedm

Přesto Miguel Angel Jiménez nemusí odjíždět z Čeladné příliš zklamaný, i když je fakt, že cutem neprošel teprve popáté v sezóně. Neúspěch na Czech Open jej totiž nijak zvlášť neohrozí v hodnocení žebříčku Race to Dubai.

Jeho náskok na zatím posledního postupujícího, kterým je na šedesátém místě Argentinec Cabrera je víc než půlmilionový. Takže účast na prosincovém finále v Dubaji, které je dotováno sedmi a půl miliony dolary, by neměla vítězi loňského Ryder Cupu uniknout.

,,Udržet se v top ten je hezké. A je důležité skončit na žebříčku dobře. I já bych se chtěl umístit samozřejmě mezi nejlepšími. Být v TOP 10 je totiž cílem většiny golfistů. Ale nepřikládám tomu přehnaně velkou váhu. Snažím se totiž soustředit na konkrétní týden a na turnaj, který mě zrovna čeká. Nechci se rozptylovat myšlenkami na to, kolikátý jsem v žebříčku," uzavřela největší hvězda letošního Czech Open, která krátce po svém konci na turnaji, odletěla domů do španělské Málagy.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme