Jiří Ježek se zkusí vrátit do závodní cyklistiky, prozrazuje trenér Zapletal

Na začátku září měl hendikepovaný cyklista Jiří Ježek na mistrovství světa ve Spojených státech těžký pád. Utrpěl mnohačetná zranění a i přes operaci byl jeho stav vážný. Dnes, měsíc po nehodě, už podle trenéra Viktora Zapletala přemýšlí o návratu ke sportu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Ježek | Foto: Press kit

„Byla to pro mě velice emotivní záležitost. Jako trenér jsem s Jirkou velice úzkém kontaktu, takže se mě to velice citlivě dotýkalo. Hlavně úvodní dny, kdy jsme řešili, jestli bude vůbec žít,“ vzpomíná trenér Jiřího Ježka Viktor Zapletal.

Hendikepovaný cyklista se zranil na začátku září. Po kolizi měl vážně poškozený hrudní koš, ze kterého museli lékaři odstranit dvě rozdrcená žebra a nahradit je implantáty. Další starosti jim přidělaly i zhmožděné plíce a amputovaný prsní sval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Viktora Zapletal mluví o současné situaci i dalších plánech Jiřího Ježka s reportérem ČRo Pavlem Petrem

„Hendikepovaní sportovci mají zvláštní energii, která se těžko dá popsat. Už si prožili nějakou osudovou událost a jsou připraveni i na další. Dokážou daleko líp pracovat s krizovými situacemi. Jirka taky velice rychle rehabilituje, fascinuje to všechny, kdo se tím zabývají,“ přiznává trenér.

Po pěti týdnech už devětatřicetiletý sportovec opět zkouší fyzickou zátěž. „Není to optimální, ale asi hodinu denně se snaží cvičit na trenažeru a zkouší běhat. Limitující je hlavně destrukční zranění hrudního koše a zlomenina paže.“

Zranění nakonec dopadlo dobře a Ježek přemýšlí o tom, že bude dál závodit. „Rád by se zkusil vrátit do závodní cyklistiky. Jestli se mu podaří vrátit se na výkonnost, co byl, to nemůžeme posoudit, ale zkusí to,“ prozrazuje kouč.

Průběh rekonvalescence sledovalo množství fanoušků Jiřího Ježka. „Bylo to velice emotivní. Dostali jsme tisíce vzkazů. Chtěl bych hrozně poděkovat české veřejnosti za vlnu pozitivní energie. Je to strašně milé a jsem rád, že sport dokáže takhle spojit lidi,“ dodává Viktor Zapletal.

Trenér Jiřího Ježka Viktor Zapleta (vlevo) | Foto: Pavel Petr

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme