Jiří Ježek skončil v paralympijské časovce devátý: Spokojený nejsem, ale ostuda to nebyla

Cyklista Jiří Ježek si na silniční časovce v Riu de Janeiru vybojoval deváté místo. Na paralympiádě tak neobhájil zlato z Londýna. Kvůli výsledku byl zklamaný. Zároveň ho ale bral jako realitu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Ježek přišel o pravou nohu po srážce s nákladním automobilem | Foto: Pavel Petr

Jak jste vnímal časovku?

Závodu jsem se trošku obával. Včera jsem si těch 30 rovinatých kilometrů projížděl a bylo to hodně ovlivněné větrem. Nakonec to bylo trápení, ale bylo to lepší, než jsem čekal.

Ale s výsledkem nemůžu být spokojený. 9 místo je sice zopakování výsledku z MS, ale doufal jsem, že se trošku posunu. Konkurence je od roku těžší a já už nepatřím k těm nejlepším časovkářům, takže je to asi realita.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jiřím Ježkem mluvil po časovce reportér ČRo Pavel Petr

Co bylo těžší? Bojovat s časem, nebo s počasím?

Včera na tréninku bylo přes 40 stupňů, dnes to bylo daleko lepší, takže na počasí se vymlouvat nemůžu. I když v aerodynamické přilbě, která nijak nevětrá, to není nic příjemného.

Byl to boj každého se sebou samým. Podle hodnot na sporttesteru jsem jel své maximum. Neměl jsem žádnou velkou krizi, ale ani absolutní výkon nestačil, abych se umístil líp.

Trápily ho střevní potíže, ale českou vlajku by měl nést. Na ceremoniál se těším, říká paralympik Ježek

Číst článek

Už před paralympiádou jste řekl, že je vaše poslední. Tohle tedy byla vaše poslední časovka.

Mám radost, že to nebyla úplná ostuda. Závodil jsem tu na úrovni, na kterou jsem se připravoval. Sport je natolik spravedlivý, že zázrak mi pánbůh neseslal.

Jsem rád, že to mám se ctí za sebou, a těším se na příští sezonu, která bude moje rozlučková. Budu si ji chtít užít s menším stresem, objet si závody, které mám rád. V Riu jsem nepřidal žádný překvapivý výsledek, ale s tím, co jsem zajel, jsem spokojený.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme