Jiří Ježek už začíná rehabilitovat a plánuje návrat do Čech

Zdravotní stav handicapovaného cyklisty Jiřího Ježka se zlepšuje. Před týdnem měl nejúspěšnější český paralympijský cyklista historie na mistrovství světa těžký pád, nyní ale už pomalu začíná s rehabilitací. Oporu v americké nemocnici v Greenville mu dělá hlavně jeho žena Soňa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Handicapovaný cyklista Jiří Ježek | Foto: archiv Jiřího Ježka

Ježek byl v sobotu převezen z pooperačního oddělení na rehabilitační kliniku a lékaři mají prý z průběhu léčby dobrý pocit.

„Jirka se podle slov lékařů hojí velmi dobře. Je to i díky tomu, že je sportovec a má tak dobrou fyzičku. Už po převozu na rehabilitaci s ním lékaři začali pomalu cvičit a zjišťovat rozsah pohybů, který můžou dělat,“ informuje Soňa Ježková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Soňou Ježkovou si o zdravotním stavu jejího manžela povídal reportér Michal Jurman

V rehabilitačních cvičeních se Ježek bude muset zaměřit hlavně na dechová cvičení. Právě hrudní koš si totiž při pádu značně poškodil a dobrá funkčnost plic teď bude velmi důležitá, aby se český reprezentant mohl vrátit domů do Čech.

Ježek už také komunikuje se svým okolím. Velkou radost mu dělá především vlna solidarity, která se po nehodě strhla mezi jeho fanoušky.

„Jirka má sice vyražené zuby, už ale mluví a komunikuje. Je neskutečně šťastný a překvapený ze zájmu o jeho stav. Pomohlo to i mně, když jsem tady byla sama. Všem děkuju,“ vzkazuje Soňa Ježková.

Datum převozu do Čech zatím Ježkovi neznají. „Jirka by chtěl být zpátky už příští víkend. Čekáme ale na vyjádření doktora Boltona, který mu šil hrudník, na něm bude záležet.“

I přes nepříjemnou nehodu plánuje Jiří Ježek znovu závodit. „Na kolo se Jirka plánuje vrátit. Nevím, jestli se bude hrnout do hromadných spurtů, jako byl ten při kterém teď spadl, ale určitě bude závodit,“ prozrazuje dobrou zprávu Soňa Ježková.

Cyklista Jiří Ježek se vzkazem díků za podporu | Foto: Facebook Jiřího Ježka

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme