Jiří Prskavec má v boji kajakářů o Rio malou výhodu. Trať pro ME staví jeho otec

Vodní slalomář Jiří Prskavec má dnes v podstatě ideální příležitost si vybojovat start na olympijských hrách. Trať pro mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši, kde se rozhodne o české nominaci, totiž staví jeho otec. Konkurovat mu na Slovensku budou Vít Přindiš a Vavřinec Hradilek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec | Foto: Vojtěch Man

„Trenér, u kterého trénuji celý život, staví pořád podobný charakter tratí. Myslím, že i táta postaví přesně to. Že se nebude snažit vykouzlit něco zajímavého a nového. Nějaká výhoda to je,“ přiznává aktuální světový šampion Jiří Prskavec mladší.

Drobnou výhodu, trať stavěnou svým otcem, využil už při kvalifikaci, kterou zajel jako druhý se ztrátou 65 setin na domácího Jakuba Grigara.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dnes se rozhodné, který český kajakář pojede do Ria, na drobnou výhodu Jiřího Prskavce přišel reportér ČRo Jan Suchan

„Jířa (starší, pozn. red) asi ví, jak postavit trať, která bude Jířovi (mladšímu) sedět. Zná jeho silné stránky i slabiny. Ale neřeším to,“ usmívá se bývalý světový šampion a olympijský medailista Vavřinec Hradilek

Ani další ze svěřenců Miloslava Říhy a třetí z olympijských adeptů Vít Přindiš teď nenadává osudu: „Staví rozumné tratě. Bál jsem se, aby nějaký trenér nechtěl stavět trať na místech, kde je to neregulérní. Jířa je hodně rozumný a na tahle místa to nedá. Bude to v pohodě.“

A třeba to nakonec pro Jiřího Prskavce mladšího až taková výhoda být nemusí. Může mít v hlavě, že kde jinde uspět než na téhle trati, a také na něj nemá jeho otec a trenér tolik času.

„Pro Jířu seniora je to starost navíc, že tam musí být, vymýšlet trať a starat se o ni. Musí tomu věnovat hodně času a nemůže se věnovat závodníkovi. Ve výsledku to může být nevýhoda,“ soudí Vít Přindiš, který doufá, že si olympijské hry vyjede ten nejlepší.

A ať to bude kdokoliv, sejdou se všichni tři večer společně na baru. „No to doufám. Ne, že se někdo ulije. Těším se, až to večer oslavíme,“ těší se Přindiš.

O jediné nominaci do Ria rozhodně interní souboj tří českých reprezentantů. Pokud bude nejlepší Prskavec, získá účastnické místo on, stejná podmínka platí i pro Přindiše. Vavřinec Hradilek by v případě svého vítězství musel spoléhat, že Jiří Prskavec bude z Čechů nejhorší.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme