Jižní Korea chce dvacet olympijských medailí, do 'podpůrného týmu' investuje stamiliony

Jižní Korea zintenzivnila činnost podpůrného týmu, který má za cíl dostat pořádající zemi příštích zimních olympijských her do elitní čtyřky v medailovém hodnocení. Speciální fond, který má pomoci sportovcům v přípravách na hry navýšila na téměř tři čtvrtě miliardy korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihokorejská doména, short-track

Jihokorejská doména, short-track | Foto: https://www.facebook.com/PyeongChang2018

Horské středisko Pchjongčchang bude v příštím roce hostit první olympijské hry v Asii mimo území Japonska. Do zahajovacího ceremoniálu zbývá téměř přesně jeden rok a pořádající země vyšle svých 130 sportovců do bojů s ambiciózním cílem – získat 20 medailí.

Olympijské hry v Krkonoších? Poláci píšou o kandidatuře s Čechy, ti o ničem nevědí

Číst článek

Ustanovený podpůrný tým se skládá ze zástupců jihokorejského Ministerstva školství, kultury a sportu, organizačního výboru her a zástupců národních asociací zimních sportů, uvedlo ministerstvo v prohlášení.

„Budeme přímo na místě pomáhat sportovcům tak, aby mohli maximalizovat výhody, kteří jako reprezentanti pořádající země mají, k dosažení úspěchu,“ řekl ministr Ju Dong-hun.

Díky státním penězům budou moci Jihokorejci najímat zahraniční trenéry nebo častěji trénovat přímo na olympijských sportovištích, například na stadionech v Kangnungu, kde se budou konat soutěže v rychlobruslení i jihokorejské doméně, short-tracku.

Minulý rok na podporu Jižní Korea vyčlenila 27,4 miliardy wonů (téměř 600 milionů korun), letos rozpočet ještě navýšila na 33,7 miliardy wonů (v přepočtu 730 milionů korun)

Soči se nepovedlo

Tradičně silnou disciplínou Jižní Koreje je rychlobruslení na krátké dráze (short-track). Pro domácí olympijské hry mají také velké naděje v bobech či na skeletonu.

Na posledních ZOH v Soči Jižní Korea získala pouhých 8 medailí, z toho tři zlaté. Ve Vancouveru o 4 roky dříve se dařilo podstatně víc se šesti zlatými medailemi a celkem 14 cennými kovy se umístila na pátém místě v pořadí národů.

Výsledky jihokorejských sportovců i jejich podpůrného týmu budou známy za 13 měsíců. ZOH v Pchjongčchangu se odehrají od 9. do 25. února 2018.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme