Josef Dostál opouští posádku čtyřkajaku. Hodlá se soustředit na individuální závody

Posádku českého čtyřkajaku, který na posledních dvou olympijských hrách získal bronzové medaile, opouští největší a individuálně nejúspěšnější člen. Josef Dostál se chce soustředit na singlové disciplíny a získat dvě medaile na mistrovství světa v Račicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhlášení nejlepšího kanoisty za rok 2016 - Josef Dostál | Foto: Štěpán Černý

„Po olympiádě jsem se společně s trenérem Karlem Leštinou rozhodl, že v příštích dvou sezonách se budu maximálně soustředit na singl a kromě své tradiční trati K1 na 1000 m budu jezdit i K1 na 500 m,“ vysvětlil Josef Dostál v tiskové zprávě.

23letý kajakář se na začátku týdne stal kanoistou roku a se svými kolegy vyhrál i v kategorii kolektivů. „S kluky ze čtyřkajaku jsem zažil neskutečné období, kdy jsme kromě olympijského zlata vyhráli snad úplně vše, co bylo možné, a stále jsme i držiteli světového rekordu na K4. Své rozhodnutí jsem jako první sdělil právě jim. Alespoň je teď při své výšce a váze nebudu brzdit,“ dodal s úsměvem.

Tuk zmrzne a odpadává sám. Trenér kajakáře Dostála razí novou teorii hubnutí

Číst článek

Vrcholem letošní kanoistické sezony je mistrovství Světa v Račicích a lákadlem pro Josefa Dostála jsou dvě individuální medaile. Čtyřkajak a singlová pětistovka se v programu překrývají, obě disciplíny by tak jezdit nemohl.

Dvoumetrový závodník ale nevyloučil, že se do posádky pro olympijské hry v Tokiu vrátí. „Já v případě zájmu trenérů rád v předolympijské i olympijské sezoně do čtyráku naskočím a vyzkouším si, zda dokážu stále být pro českou posádku K4 přínosem,“ dodal Dostál.

Josef Dostál je dvojnásobným mistrem světa v kategorii kajakářů a na čtyřkajaku z roku 2014. Má bronzovou medaili z Letních olympijských her 2012 v Londýně na čtyřkajaku. Největší dosavadní úspěch z olympiády slavil v roce 2016, kdy v Riu získal stříbrnou medaili a na čtyřkajaku bronz.

Členové bonzového čtyřkajaku (zleva) Jan Štěrba, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Daniel Havel | Foto: Vít Chalupa

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme