Jsem na hladině, ale ne nad ní, říká Kreuziger po etapovém triumfu na Giru

Dva dny se trápil, sužovaly ho křeče, musel se smířit s koncem nadějí na celkový úspěch. A třetí den předvedl cyklista Roman Kreuziger parádní výkon a v horské 19. etapě si dojel pro dílčí triumf na Giro d´Italia. Jezdec stáje Astana byl první v cíli po 197 kilometrech, které vedly převážně do kopce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český cyklista Roman Kreuziger slaví své první etapové vítězství na Giru | Zdroj: Reuters

Vy jste ráno říkal, že tu etapu možná ani nedokončíte. Jaká to byla etapa?

Prvních čtyřicet kilometrů jsem myslel, že to bude složité. Ale přes Manghen (pozn. Passo Manghen –2047 mn.m.) jsem přejel poměrně dobře, a pak když začalo Pampeago, tak mi řekli, že odpadl Tiralongo. Chtěl jsem na něj počkat, možná to bylo i vidět, ale pak mi řekli, že je úplně špatný, ať zkusíme něco vymyslet, že jsme zůstali ve třech. A využili jsme toho maximálně.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Romanem Kreuzigerem mluvil po vítězství v 19. etapě Gira d´Italia Tomáš Kohout

Jak bylo těžké vyškrábat nějaké zbytky sil? Předevčírem a včera jste vypadal, že jste byl skoro na dně…

Myslím, že předevčírem jsem nebyl na dně, ale hodně pod dnem. Tímhle vítězstvím se určitě dostanu na hladinu, ale určitě ne přes ni. Protože to, že nejsem v pořadí, mě samozřejmě strašně mrzí!

Jak sladké je to první vítězství na velké Tour? Zvlášť když to následovalo po takových dvou dnech, jaké jste zažil – možná nejhorších v kariéře.

Tak hodně nečekané!

A jak sladké? Tušil jste, že by se něco vůbec mohlo takového stát?

Těžko říct. Ale když jsem pak viděl, že jsme měli minutu padesát, tak jsem si říkal, že by to mohlo vyjít, protože jsem samozřejmě věděl, že zezadu pojedou rychle. Poslední dva kilometry byly nekonečné.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme