Jsem spokojený, prohlásil po MS stříbrný skifař Synek

Skifař Ondřej Synek vybojoval stříbro na mistrovství světa na slovinském jezeře Bled. Obhájce titulu prohrál o půl sekundy s Novozélanďanem Mahem Drysdalem, který se stal mistrem světa už popáté. Synek si tak zopakoval stříbro ze šampionátu v Mnichově z roku 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek | Foto: Pavel Lebeda

Ondro, nakonec druhé místo ve finále na světovém šampionátu. S tím jste určitě spokojen.

Spokojený jsem určitě, protože letošní, hlavně závěrečná, příprava se nevyvíjela podle mých představ. Měl jsem jak zdravotní, tak i trochu rodinné komplikace. A jsem rád, že jsem se vůbec dostal do finále. Kvalifikoval jsem pro Českou republiku skif na olympijské hry a ještě při tom získal medaili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skifaře Ondřeje Synka vyzpovídal na MS v Bledu po zisku stříbrné medaile reportér Štěpán Pokorný

To finále bylo hodně vyrovnané do patnácti set metrů, pak už jste s Drysdalem ostatním ujeli. Měl jste v podvědomí ještě tu šanci, že byste ho mohl předjet?

Určitě, myslím, že šance tam byla až do úplně posledních metrů. Protože foukal vítr a byly i trošičku vlnky, takže tam se může stát cokoli. Takže jsem tomu věřil do poslední chvíle, finišoval jsem, co to šlo. Bohužel si to, ne ohlídal, ale měl stejně sil jako já, a ve chvíli, kdy jsme začali jít do závěrečného finiše, tak byl o ten metr a půl přede mnou, který byl nakonec i v cíli.

Před finále jste říkal, že taktika bude jasná: napálit to od začátku. Udělal jste to tak?

Udělal, myslím, že první kilometr se mi povedl úplně maximálně. Snažil jsem se tam držet Angličana, který vždycky vypálí. To se mi povedlo. Pak jsem ho předjel a šel s námi i Drysdale. Někde 750 metrů do cíle jsem se podíval na Drysdala, byl furt za mnou a když jsem se podíval podruhé, tak už byl o kousíček přede mnou. Takže tam jsem nějak nezachytil jeho nástup. Malinko mi cuknul asi na půl lodě a pak už se mi to nepodařilo do konce sjet, metr a půl tam zůstal.

Nicméně druhé místo je pro české veslování úžasný úspěch. Ale přeci jenom začátek šampionátu i celý jeho průběh asi nebyl úplně podle vašich představ. Především čtvrtfinále.

Jak jsem říkal, měl jsem zdravotní komplikace, týden jsem netrénoval, potom týden trénoval a už začala rozjížďka a čtvrtfinále. Nejelo se mi to vůbec dobře. Potom jsem se chytnul až v semifinále a ve finále už to bylo dobré. Nechci říkat, že kdybych nebyl nemocný, tak bych vyhrál, ale třeba jo. Ale jsem rád za druhé místo.

Jak ho budete slavit?

Dneska asi nějak poklidněji, pár piv. Protože po tom závodě jsem hodně ‘vyjetej‘. Ale zítra jedem domu autobusem, takže myslím, že to bude dobré.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme