Jsem z toho smutná, přiznala po sedmém místě na ME plavkyně Závadová

Nejlepšího umístění z českých plavců dosáhla na úvod evropského šampionátu Barbora Závadová. V olympijském bazénu v Londýně skončila ve finále polohové čtyřstovky sedmá. 23letá plavkyně tak zaostala za čtyři roky starým bronzem z minulého mistrovství Evropy v dlouhém bazénu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová doplavala v polohovém závodě na 400 metrů čtvrtá | Foto: Michal Jurman

Na sociálních sítích jste dnes psala, že je to pro vás fyzicky náročnější bezprostředně po závodě než ještě v rámci závodu ve vodě. Jak se tedy těsně po závodě cítíte?

Cítím se smutná, co vám budu vykládat. Pro tento čas jsem si sem nepřijela, ale dala jsem do toho všechno. Bohužel jsem se ale tady nepotkala s nejlepší formou, jak fyzicky, tak v hlavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Barborou Závadovou o jejím dnešním výkonu na ME mluvil reportér ČRo Michal Jurman

Váš finálový čas byl asi o sekundu a půl horší než v rozplavbě. Kde se podle vás závod lámal, bylo to ve druhé polovině?

Asi ano. Byla jsem taková všelijaká, nebyla jsem stoprocentně připravená na to, abych závodila. Plavala jsem a nebylo to ode mě úplně zvládnuté jak takticky, tak fyzicky. Nepovedlo se mi to tak, jak jsem si přála.

Leckdo může srovnávat, protože v roce 2012 jste na této trati získala na evropském šampionátu bronz…

Čtyři roky jsou strašně dávno. Tehdy jsem měla bronz. Je to moje jediná medaile a už bych se k tomu nerada vracela, protože to bylo dávno. Letos se mi to nepodařilo zopakovat, i když ta medaile nebyla moc vysoko, co jsem koukala, ale já jsem na ní dneska nedosáhla. To se stane.

Před šampionátem jste říkala, že bylo pro vás těžší naladit formu. Mohla byste to vysvětlit?

Je to ode mě tak půl na půl. Brala jsem to totiž tak, že je to závod během přípravy, ale je to mistrovství Evropy, na kterém chci být dobře připravená. Bylo to tedy napůl - chtěla jsem zaplavat, ale to hlavní mě čeká až v létě (olympiáda, pozn. red.). Na mém výkonu se to projevilo, protože tady nejsem stoprocentně připravená. Mrzí mě to, ale budu lámat chleba až v létě.

Michal Jurman, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme