Jsem zpátky, hlásí pětibojař Svoboda. Na ME byl čtvrtý, medaili má s týmem

Moderní pětibojař David Svoboda jen těsně nezískal individuální medaili na ME v anglickém Bathu. Cenný kov olympijský vítěz získal pouze v soutěži družstev, je ale spokojený, že se vrací mezi elitu a téměř s jistotou si zajistil účast na olympijských hrách v Riu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Svoboda | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

„S Ondrou Polívkou a Honzou Kufem jsme byli bronzoví v soutěži týmů, už se nám houpe na krku,“ pochlubil se ve vysílání ČRo David Svoboda.

Sám skončil v individuální soutěži čtvrtý. „Bylo to o vteřinku, ale zklamaný nejsem. Závodil jsem nejlíp, jak jsem mohl. Měl jsem tam velmi dobré disciplíny. V ježdění jsem neměl jednouché zvíře ale podařilo se mi to zvládnout jen s jednou chybou,“ řekl 30letý moderní pětibojař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Své dojmy po ME v moderním pětiboji řekl David Svoboda exkluzivně posluchačům Radiožurnálu

Do závěrečné kombinace běhu a střelby vybíhal z osmého místa a dostal se těsně za medailové pozice. Na další silné soupeře už nestačil. „Beru to tak, že jsem vyhrál čtvrté místo,“ odmítl rozčarování olympijský vítěz z Londýna.

ME bylo zároveň olympijskou kvalifikací a Česká republika získala první dvě nominace na jméno. Vedle čtvrtého Svobody získal právo účasti v Riu ještě devátý Jan Kuf. Účast obou ale ještě není úplně definitivní.

„Mám vyjetou kvalifikaci, ale o finální nominaci se rozhodne až v průběhu příštího roku. Máme nějak nastavená interní kritéria, aby se zaručilo, že pojedou dva aktuálně nejlepší Češi. Svou pozici budu muset ještě potvrdit,“ vysvětluje David Svoboda.

Na ME sice získal nominaci přímo pro sebe, pokud by ji ale v příštím roce získali další dva Češi na dalších závodech, rozhodovalo by o konečné nominaci pořadí v mezinárodním žebříčku.

 

Na treninku s Honzou ... obcas se tvarim i lip-bylo horko #foto #michalprouza #training #fencing #pentathlon #blackandwhite #funny #face #prague

Posted by David Svoboda on 19. srpen 2015

Dneškem Svobodovi skončila sezona, ve které se vracel po složitém zranění. „Jsem velice spokojený. Ještě v únoru jsem měl veliké bolesti. Od března jsem byl v plném tréninku. Na MS jsem byl osmý, což potvrzuje světovou špičku.“

„Dnes jsem to potvrdil. Čtvrté místo se může zdát smutné, ale je to potvrzení, že jsem zpátky a můžu se snažit v příští sezoně zase o medaile. Už jsem se trošku bál, že se mi nepodaří do špičky vrátit. Jsem zpátky, takže hrozně šťasný,“ září David Svoboda.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Bathu (Británie):

Muži - finále: 1. Lanigan-O'Keeffe (Ir.) 1487, 2. Prades (Fr.) 1476, 3. De Luca (It.) 1475, 4. Svoboda (ČR) 1474, 5. Kasza (Maď.) 1470, 6. Pučkarevskij (Rus.) 1469, ...9. Kuf 1458, 22. Polívka 1416, 33. Kindl (všichni ČR) 1382.

Družstva: 1. Francie 4384, 2. Rusko 4354, 3. ČR 4348.

Tomáš Kohout, Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme