Jubilejní 20. ročník Pražských schodů vyhrál biker Škarnitzl

Z vítězství v jubilejním 20. ročníku exhibičního závodu jezdců na horských kolech Pražské schody se radoval Jan Škarnitzl. Šestadvacetiletý závodník stáje Sram Rubena Trek o svém triumfu rozhodl ve finiši závodu, který se od loňska jezdí jako Memoriál Roberta Bakaláře. Na cílové pásce Škarnitzl porazil jak Rudiho Van Houtse z Nizozemska tak i krajana Kristiána Hynka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Škarnitzl slaví premiérové vítězství na Pražských schodech | Zdroj: ČTK

Zatímco Škarnitzl se radoval na Malé Straně z premiérového vítězství, až mezi sedmým a jedenáctým místem dojelo hvězdné trio olympijských vítězů. Nejlépe z nich si vedl Julien Absalon z Francie, devátý se ztrátou více než dvou minut dojel Jaroslav Kulhavý a těsně za desítkou pak další Francouz Miguel Martinez.

„Ta neděle tam byla cítit a nebylo pro mě důležité hnát se za vítězstvím. Vytvořily se takové dvě skupiny. Jedna, která závodila a druhá jako my, která se spíše vezla. Každopádně je dobře, že vítězství zůstalo doma,“ komentoval své umístění v odlesku únavy z nedělního závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě Kulhavý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Kulhavý hodnotí své vystoupení v exhibičním závodě na Malé Straně v odlesku únavy z víkendového SP v Novém Městě na Moravě

Ještě hůře dopadl obhájce loňského prvenství Španěl José Antonio Hermida, který závod vzdal. Škarnitzl si vedle vítězství odnesl stejně jako loni i diamantovou prémii v podobě malého kola v ceně 50 tisíc korun za vítězství v jednom z okruhů krátce po polovině závodu.

Pražské schody ve mně vyvolávají silné emoce, říká olympijský vítěz Martinez

Číst článek

Výsledky exhibičního závodu na horských kolech Pražské schody:

1. Škarnitzl (Sram Rubena Trek) 1:03:29, 2. Van Houts (Niz.) -4, 3. Hynek (Elettroveneta-Corratec) -23, 4. Boudný (Česká spořitelna - Specialized) -49, 5. Giger (Švýc.) -54, 6. Casagrande (It.) -1:31.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme