Judista Horák využil neúčasti špičky na GP v Rijece a skončil druhý

Český judista Michal Horák obsadil druhé místo v závodu Grand Prix v chorvatské Rijece. Ve finále váhové kategorie do 100 kilogramů nestačil na vítězného Němce Karla-Richarda Freye. Světová špička, včetně držitele bronzu z nedávného mistrovství světa Lukáše Krpálka, na turnaji chyběla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtveřice českých judistů se chystá na své vystoupení na ME (zleva - Lukáš Krpálek, Alexander Jurečka, Michal Horák, Alena Eiglová) | Foto: Petr Kadeřábek

Pro Horáka je i tak druhá pozice jedním z nejcennějších výsledků kariéry. Polepšit by si měl také ze současného 39. místa světového žebříčku.

Šestadvacetiletý reprezentant nebyl daleko od toho, aby zopakoval červencový triumf z Grand Prix v mongolském Ulánbátaru.

Závodník USK Praha v Rijece nejprve na ipon porazil Ibra Miladina z Bosny a Hercegoviny a pak také Flavia Orlika ze Švýcarska. Vyrovnaný finálový souboj s Freyem rozhodlo jediné získané juko ve prospěch německého judisty.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme