Judista Jurečka cítí lepší podmínky pro přípravu na MS v Havířově než v Praze

Za tři týdny se uskuteční v Brazílii mistrovství světa v judu. Největší české ambice se budou upínat jako tradičně k Lukáši Krpálkovi, ovšem velké naděje se vkládají i do Alexandra Jurečky. Ten letos prožívá životní sezónu a už teď je našim druhým nejlepším judistou. Podle expertů by to jednou mohl dotáhnout i do Top 5 světového žebříčku své kategorie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtveřice českých judistů se chystá na své vystoupení na ME (zleva - Lukáš Krpálek, Alexander Jurečka, Michal Horák, Alena Eiglová) | Foto: Petr Kadeřábek

Trénink judistů bolí. Jenže jiná cesta k úspěchu nevede. Alexandr Jurečka se v těchto dnech připravuje na svůj premiérový start na světovém šampionátu v malé havířovské tělocvičně schované v areálu policejní stanice.

„Trénujeme dvakrát denně. Příprava na trénink se vším všudy, tedy rozcvičení, tejpování, sprcha, protažení, to vychází na tři hodiny, takže šest hodin plus dojíždění. To máte jako klasickou práci,“ připomíná Jurečka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Alexandr Jurečka odpovídal před odjezdem na šampionát na otázky Radima Sajbota

Dvaadvacetiletý judista si vydobyl v této sezóně celosvětový respekt hned třemi velkými úspěchy. Na univerziádě v Kazani získal v kategorii do devadesáti kilo bronz. Ovšem stejnou medaili bral i na Grand Slamech v Baku a v Moskvě, což je podle trenéra Marcela Frenštátského úspěch jako hrom.

„Někteří to berou více než medaile z mistrovství Evropy, protože tam jsou závodníci z celého světa,“ dodává Frenštátský.

Díky těmto úspěchům se Alexandr Jurečka vyšplhal během tohoto roku ve světovém žebříčku své kategorie už na dvanácté místo. K jeho životnímu maximu mu sice výrazně pomáhá nejen zázemí pražského Centra sportu ministerstva vnitra, ale také možnost trénovat právě v Havířově.

„Tady jsem doma, vidím se s rodičem i se sestrou. I s trenérem tu uděláme více, než když jsem v Praze. Trenér tu je jako moje druhá rodina, jako můj otec, máme skvělé vazby.“

Medaile je možná

Alexandr Jurečka odletí do Ria de Janeira s českou výpravou v posledním srpnovém týdnu. A i když to pro něj bude první start na mistrovství světa v životě, tak trenér Marcel Frenštátský věří, že se podaří přetavit životní formu jeho svěřence rovnou v pořádný úspěch.

„Vzhledem k výkonům, které Saša teď měl, tak budeme uvažovat i o medaili. Není to jen o tom se zúčastnit, protože v těch turnajích, kde Saša byl na stupních vítězů, tak porazil i borce z první světové desítky,“ připomíná Frenštátský.

Mistrovství světa se koná v Brazílii od šestadvacátého srpna do prvního září.

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme