Judista Krpálek litoval neproměněné šance porazit na OH Chajbulajeva

Český judista Lukáš Krpálek na olympijskou medaili v kategorii do 100 kg nedosáhne. Po prohře ve třetím kole s úřadujícím světovým šampionem Chajbulajevem z Ruska v opravách nestačil na Nizozemce Henka Grola a loučí se s Londýnem 7. místem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek po prohraném zápase s Henkem Grolem z Nizozemska | Zdroj: ČTK

To bral Krpálek se smíšenými pocity, a tak mu reportér Radiožurnálu Petr Souček položil jednoduchou otázku: Proč?

V prvním zápase jsem podal nádherný výkon, dokázal jsem porazit bývalého mistra světa Japonce Anaie. Do dalšího kola jsem dostal úřadujícího světového šampiona a hned na začátku jsem ho hodil na yuko. Pak jsem se to snažil udržet. Minutu do konce jsem s ním šel na zem, abych šetřil čas, ale to se mi vymstilo. Chytil mě do držení a dost mě to mrzelo. Myslel jsem, že bych ho mohl porazit a postoupit do semifinále, ale zkazil jsem to.

Co se dalo v opravách udělat? Váš souboj s Nizozemcem Grolem trvalo jen chvíli a skončilo iponem…

Přehrát

00:00 / 00:00

Judista Lukáš Krpálek hodnotí s Petrem Součkem svoje vystoupení na OH

Tenhle soupeř je hodně zkušený. Přesně věděl, co chci dělat, a to si pohlídal.

Když byste měl projít celý olympijský turnaj, tak osudová chyba byl asi ten okamžik minutu před koncem zápasu s Rusem Chajbulajevem…

Byla, ano. Já jsem ale na zemi vždycky jistější. On je hrozně malý soupeř a neměl jsem ho tolik pod kontrolou, jako tam mívám ostatní. Mrzí mě to, ale na druhé straně je to ponaučení do budoucna. Ať už na OH v Riu nebo na nějakém MS doufám, že to bude vypadat jinak.

Byl jste zdravotně v pořádku? Protože před startem vás trápila bolavá záda…

Tak záda mě ještě trochu trápí, ale myslím, že to bylo docela dobré. Akorát s tím Rusem jsem si udělal něco se žebrama, asi jsem si je narazil. Jinak jsem tak nějak v pohodě.

Jak se vám zamlouvala atmosféra v olympijské hale?

Byla super. Škoda jen, že tady nebylo víc Čechů, bylo totiž plno ostatních. To bylo jediné, co nehrálo pro mě. Jinak se mi to líbilo. Všechno bylo zorganizované suprově.

Asi budete muset vozit medaile ze světových šampionátů častěji, abyste Čechy naučil chodit na judo…

Budu se snažit. Loni se mi to povedlo. Tak doufám, že to bude dobrý i do budoucna, že to nebude dopadat jako tady na olympiádě.

Petr Souček, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme