Judista Krpálek může být naposledy mistrem Evropy do 23 let

Dvacet let nebylo o českém judu v souvislosti s úspěchy na mezinárodní úrovni slyšet. Až se objevil Lukáš Krpálek, který se prodral do absolutní světové špičky. Před dvěma dny oslavil své teprve 22. narozeniny, přesto už je legendou českého juda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek | Foto: judokrpalek .com

Nejen, že několikrát vyhrál závod Světového poháru, stal se juniorským mistrem světa i Evropy, ale loni, po více než dvaceti letech, dokázal vybojovat pro české judo medaili na seniorském mistrovství světa.

„Je to pro mě nádherný pocit, kór když jsem porazil tak dobré soupeře… Jsem z toho tak hotový, že ani nevím, co říct. Když jsem pomyslel na to, že po dvaceti letech udělám medaili mezi muži, bylo to hezké, tak jsem se hnal dopředu a za každou cenu jsem chtěl vyhrát. Kdyby se ten pocit, jak jsem stál na bedně a tleskala mi narvaná hala, opakoval, bylo by to nádherné,“ říkal Lukáš Krpálek krátce poté co mu v hale Bercy pověsili na krk bronzovou medaili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Krpálek bude naposledy bojovat o titul mistra Evropy do 23 let

Právě tenhle úspěch na pařížském šampionátu ho okamžitě katapultoval na medailovou naději pro olympijského v Londýně. Svou příslušnost ke světové špičce měl ale ještě potvrdit na evropském šampionátu v Chelyabinsku. Tam ale vypadl ve druhém kole s domácím Chajbulajevem už po 16 vteřinách.

„Vezmu si z toho velké ponaučení, jak nechodit do začátku zápasů. Je dobře, že se tohle nestalo na olympiádě, ale ještě před ní.“

Ponaučení si Lukáš Krpálek vzal, v Londýně se pral jako lev. Ve svém prvním vystoupení porazil někdejší světovou jedničku a mistra světa Japonce Anaie a nechybělo moc, aby proklouzl do semifinále. Kolo předtím se ale utkal, stejně jako na mistrovství Evropy, s Rusem Chajbulajevem, pozdějším olympijským vítězem.

„Dokázal jsem ho hodit hned na začátku na juko, pak jsem se snažil to nějak udržet. Minutu před koncem jsem s ním chtěl jít na zem, abych pozdržel čas, o se mi vymstilo, chytil mě do držení. Dost mě to mrzelo, myslím, že jsem ho mohl porazit a být v semifinále, ale nevyšlo to, zkazil jsem to,“ říkal zklamaným hlasem ještě v blízkosti olympijského tatami Lukáš Krpálek.

I tak obsadil výborné sedmé místo. Teď před Lukášem stojí další výzva. Naposledy bude bojovat na evropském šampionátu do 23 let. Tentokrát chce před domácím publikem získat titul.

„Byl bych rád, kdyby tam přišli diváci a trochu mě popohnali, protože mně se většinou ze začátku moc nechce. Doufám, že to bude něco podobného jako na světovém poháru, že to vyjde a ta medaile tam bude,“ věří Lukáš Krpálek.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme