Judista Krpálek se chystá do Japonska a piluje novou techniku

Judista Lukáš Krpálek zakončí úspěšný rok, ve kterém vybojoval bronzovou medaili na mistrovství světa, prací. Jako uznávaná osobnost ve světě juda totiž přijal pozvání na třítýdenní soustředění do Japonska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šťastný judista Lukáš Krpálek s bronzovou medaili z MS | Foto: Petr Kadeřábek

Jednadvacetiletý člen pražského USK pozvání do země Vycházejícího slunce přijal. A není se co divit. Prát se totiž bude na trénincích s nejlepšími judisty světa. Neodradil ho ani fakt, že ho vedle poznávaní rituálů japonských mistrů čeká také tvrdá práce.

„Máme dva tréninky denně. Co se týká juda, ráno je třeba sedm zápasů v postoji, potom tři nebo čtyři zápasy na zemi. Odpoledne potom míváme osm v postoji, pět na zemi. Takže prostor na to osahat si soupeře, přečíst si je a poprat se, tam je,“ přibližuje program Lukáš Krpálek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Judista Krpálek se chystá do Japonska a piluje novou techniku

Nabyté zkušenosti z Japonska by měly českému judistovi pomoct v olympijském roce 2012, a to nejen v Londýně samotném. „Hned začátkem roku mě čeká Masters, kde bude startovat prvních šestnáct lidí. Letos se to koná v Kazachstánu, takže jsem na to určitě zvědavý, moc se těším,“ říká Krpálek.

A k turnaji samotnému dodává. „Doufám, že to dopadne lépe než minulé dva roky, kdy jsem prohrál hned v prvním kole. Jednou s Rusem, který teď vyhrál mistrovství světa, o rok později s Korejcem. Takže doufám, že to dopadne lépe. Když by byla medaile, bylo by to super.“

Lukáš Krpálek chystá pro nadcházející sezónu na soupeře další zbraň. Vedle pilovaní technik, které mu přinesly úspěchy na mezinárodním poli už v předcházejících letech, připravuje zařazení nové techniky.

„Je to výborná technika. Když se dostanete se soupeřem na zem a on je pod vámi, drží vám třeba nohu, tak vy docílíte toho, že dokážete vyndat tu nohu a udržíte ho v držení. Tím pádem vlastně vyhrajete. Málo lidí to umí a zná tohle držení. Doufám, že se mi to podaří dostat do závodní formy, abych to dokázal použít,“ plánuje Lukáš Krpálek.

Novou techniku, kterou mu ukázal kamarád na letním soustředění v Americe, by rád vyzkoušel už před olympijským turnajem. Na tatami v Londýně s ní potom chce překvapit všechny své soupeře.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme