Judista Krpálek změní na domácím šampionátu váhovou kategorii

Čeští judisté budou o víkendu bojovat o domácí mistrovské tituly. Největší hvězdou mistrovství České republiky, které hostí Jičín, bude bronzový medailista z mistrovství světa v Paříži Lukáš Krpálek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šťastný judista Lukáš Krpálek s bronzovou medaili z MS | Foto: Petr Kadeřábek

"Už to není, co to bývalo, když jsem za mlada bojoval o to, abych vůbec mohl na mistrovství republiky startovat. Teď už sbírám tituly a chci jich mít co nejvíc. Jedu tam vyhrát," říká sebevědomě Lukáš Krpálek, který za 12 dní oslaví teprve jednadvacáté narozeniny.

I přesto už má ve své sbírce devět titulů národního šampióna a hodlá přidat další. Letos to bude ale přece jen trochu jiné než v předcházejících letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bronzový medailista z MS judista Lukáš Krpálek se chystá na MČR

"Rozhodl jsem se, že nebudu startovat ve své váhové kategorii do 100 kilogramů, ale v těžké váze, abych nemusel zbytečně shazovat. Čeká mě hodně startů v mé váhové kategorii, proto jsem se tak rozhodl," vysvětluje Krpálek.

Znamená to tedy, že Krpálek se v Jičíně bude prát proti jiným soupeřům, než na které je ze šampionátu zvyklý.

"Největším soupeřem bude asi Honza Pinta, který se mnou byl i ve stovce, ale teď trochu přibral. Jména ostatních soupeřů neznám, ale myslím, že by to pro mě neměl být problém," čiší z Lukáše Krpálka sebevědomí.

Sebevědomí je na místě, vždyť ve Světovém poháru se každý měsíc pere s nejlepšími judisty planety a na letošním světovém šampionátu vybojoval pro samostatnou Českou republiku historicky první judistickou medaili.

Vyhlášení judisty roku zmešká

Úspěšná sezóna ale domácím šampionátem pro Krpálka ještě nekončí. Už v neděli odlétá na závody do Španělska a na konci listopadu odcestuje na třítýdenní soustředění do Japonska.

"V termínu, kdy budu v Japonsku, se vyhlašuje nejlepší český judista roku. Ale ostatní si ten můj úspěch určitě připomenou. Mrzí mě, že se nemůžu zůčastnit, ale nedá se nic dělat," říká Lukáš Krpálek.

Sám český judista si bronzový úspěch z haly Bercy připomíná každé ráno, když se probouzí pohledem na pařížskou medaili.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme