Judista Michal Horák se stal druhým českým vítězem Grand Prix

Michal Horák vyhrál v mongolském Ulánbátaru jako druhý český judista turnaj Grand Prix. Při neúčasti jednoho z nejlepších judistů v této váze do 100 kg Lukáše Krpálka, který v minulých dnech získal dvě zlata na univerziádě v Rusku, je to pro Horáka životní úspěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtveřice českých judistů se chystá na své vystoupení na ME (zleva - Lukáš Krpálek, Alexander Jurečka, Michal Horák, Alena Eiglová) | Foto: Petr Kadeřábek

Další český reprezentant Jaromír Musil byl v kategorii do 81 kg třetí po výhře nad Číňanem Wu Li-ťi-meng-kchem na držení tate-šiho-gatame, naopak Alena Eiglová souboj o bronz s Japonkou Yoko Ono prohrála.

Horák navázal na Krpálkův únorový triumf na Grand Prix v Paříži a ve světovém žebříčku si polepší o 130 míst.

Všechny čtyři své soupeře porazil. Nejprve si poradil s Číňanem Tche Ž'-ku-lem, Rusem Dankovem i favorizovaným Korejcem Kim Kjong-tchem. Ve finále pak pětadvacetiletý závodník USK Praha hodil za necelé dvě minuty s dalším čínským judistou Wu Ke-te-le-fuem a vyhrál na ippon.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme