Judista Petřikov skončil na ME sedmý a pojede na MS

České judo slaví na mistrovství Evropy v Budapešti první úspěch. Pavel Petřikov si v kategorii do 60 kilogramů děleným sedmým místem vybojoval účast na srpnovém světovém šampionátu v Brazílii.

Judista Pavel Petřikov slaví postup na MS do Brazílie

Judista Pavel Petřikov slaví postup na MS do Brazílie | Zdroj: ČTK

Šestadvacetiletý reprezentant si letenku do Rio de Janeira zajistil dvěma výhrami na úvod turnaje. Slovince Matjaže Trbovce přemohl díky juku v naprostém závěru, proti Švýcarovi Michaelu Itenovi časový limit ani nepotřeboval, zvítězil na ipon.

Třetí triumf v řadě už si ovšem Petřikov nepřipsal. Dvě vazari v podání Gruzínce Amirana Papinašviliho jej poslaly do oprav. V nich mohl český judista ještě vybojovat bronzovou medaili, ale tuhle naději mu vzal po minutě a půl dalšího souboje Izraelec Arťom Aršanskij.

Pavel Petřikov tak stejně jako v letech 2008 a 2010 skončil na evropském šampionátu sedmý. Náplastí za nepovedený útok na medaili mu může být postup na mistrovství světa. Druhému českému reprezentantovi Davidu Pulkrábkovi v 19 letech debut na velké akci nevyšel, v prvním kole nestačil na Švýcara Ludovika Chammartina.

Největší hvězda české výpravy, světová jednička hmotnostní kategorie do sta kilogramů Lukáš Krpálek se o svůj první cenný kov z mistrovství Evropy popere v sobotu.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít