Judisté Krpálek, Ježek a Jurečka vybojovali bronz na tureckém Grand prix

Českým judistům se dnes podařil opravdu husarský kousek, když na Grand prix v tureckém Samsunu vybojovali hned tři bronzové medaile. Na třetí místa ve svých kategoriích dosáhli Jaromír Ježek, Alexandr Jurečka a také Lukáš Krpálek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství Evropy v judu do 23 let 18.listopadu v Praze, kategorie do 100 kg. Lukáš Krpálek z ČR (vlevo) a Gábor Vér z Maďarska | Zdroj: ČTK

Posledně jmenovaný se sice během turnaje trápil, nakonec však získal medaili, která pro něho rozhodně znamená spokojenost. Lukáši Krpálkovi také úspěch ze Samsunu dopřává optimistické vyhlídky pro nadcházející mistrovství Evropy v Budapešti.

Lukáši jaká atmosféra teď panuje v českém týmu?

„Atmosféra je úžasná, protože se nám ještě nepovedlo, abychom přivezli tři medaile z takového turnaje. Takže jsme všichni šťastní a doufám, že to hezky oslavíme.“

Vy sám jste se vracel k závodění po zranění prstu. Bylo vše podle vašich představ?

„Po pravdě, docela jsem se trápil. Tenhle turnaj nebyl můj úplně nejlepší. Každý zápas jsem se cítil špatně, takže jsem rád, že to dopadlo takhle a že z toho byl bronz, protože dneska jsem nebyl v dobré formě. Samozřejmě jsem ale šťastný, že mi to vyšlo, a že jsem se vrátil zpátky do čela světového žebříčku. A doufám, že se zase nějakou chvíli na čele udržím."

Už za měsíc proběhne v Budapešti mistrovství Evropy. Je pro vás úleva i to, že na šampionátu nebude pozornost upřena pouze na vás, ale že české judo může pomýšlet i na úspěchy v jiných kategoriích?

„Tohle mi tak akorát pomůže, protože budu o něco klidnější. Už se nebude čekat úspěch jenom ode mě, bude se čekat i od kluků, takže pro mě je to určitě lepší. Dám do toho maximum. Už bych chtěl konečně medaili, protože mi to ještě nikdy na mistrovství Evropy nevyšlo. Zatím jsem byl devátý, sedmý a pátý, takže doufám, že letos se to konečně povede a že už ta medaile bude."

Petr Kadeřábek, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme