Judistický titul obhájil na MS jediný Evropan. Byli tu špatní, všiml si český kouč

Český judista Lukáš Krpálek titul mistra světa z Čeljabinsku v Astaně neobhájil. Nebyl ale rozhodně sám. Kromě francouzského fenoména Teddyho Rinera si totiž nikdo zlatou medaili na krk podruhé v řadě nikdo nepověsil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský judista Teddy Riner je jediným evropským obhájcem světového titulu | Zdroj: ČTK

„Favorité opravdu ‚vykukali.‘ Na loňském MS byla Evropa velice silná, udělala hodně medailí, ale tady se Evropanům nedařilo. Nevím proč, možná je to blízko Evropských her v Baku. Evropa tu byla velice špatná,“ všímá si reprezentační trenér Petr Lacina.

Ze 14 hmotnostních kategorií získali zástupci Evropy titul pouze ve třech a zajímavé je, že ani jeden ze šampiónů nestartoval na Evropských hrách v Baku, které ostatním závodníkům vzaly hodně sil.

„Měsíc a půl zpátky jsme měli Evropské hry, což je jeden z vrcholů, teď hned druhý vrchol. Je to hrozně blízko u sebe. Nejde se na oba dva turnaje připravit v maximální formě,“ potvrdil český judista Lukáš Krpálek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Judistický titul obhájil na mistrovství světa v Astaně jediný Evropan. Byli tady špatní, říká reprezentační trenér Petr Lacina

Obhájit titul mistra světa dokázal pouze Francouz Teddy Riner. Sympatický 140 kilogramů vážící obr, který za sebou táhne šňůru vítězných zápasů od podzimu roku 2010, je jasně největší osobností světového juda současnosti.

Nikdo jiný nedokázal zopakovat vítězství z loňského roku, ani Lukáš Krpálek, který je podle odborníků možným Rinerovým nástupcem.

„Na jednu stranu je dobré, že medaile nebyla. Nebude na mě takový tlak, budu moct v klidu trénovat a připravovat se na další závody. Hlavně na ten nedůležitější na olympijských hrách,“ má Lukáš Krpálek jasný cíl.

„Víme, na čem bychom měli zapracovat a co zlepšit. Budu se snažit, abych nedělal zbytečné chyby. Doufám, že se to povede a příští závody budou lepší,“ věří 5. muž váhové kategorie do 100 kilogramů, že, ač na MS tentokrát nezískal medaili, zůstává vítězným typem závodníka.

Navíc je potřeba se podívat i na to, co všechno musel český judista v letošní sezoně kromě samotných závodů zvládnout. A bezesporu to ovlivnilo jeho výkony v Baku i v Astaně.

„Na jaře byl na operaci kolena, takže do Baku nejel úplně dobře připravený. Měl jenom dva kempy, navíc ten jeden ovlivnila svatba a svatební cesta. Takže příprava nebyla ideální. A samozřejmě roli hrálo i to, že měl těžké soupeře a bylo složité se technicky prosadit," říká reprezentační kouč Petr Lacina.


 

Krpálek titul neobhájil a poprvé od roku 2010 skončil bez medaile Astana 29.srpna - Judista Lukáš Krpálek skončil na...

Posted by Český svaz juda on 29. srpen 2015

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme