Judistou roku je Lukáš Krpálek. Medailová naděje pro OH má teď ale zdravotní potíže.

Bez překvapení se obešly výsledky ankety o českého Judistu roku. Už počtvrté v řadě zvítězil Lukáš Krpálek, který loni získal pro Česko po dvaceti letech medaili z mistrovství světa. Bronz na šampionátu v Paříži ho posunul i mezi naděje na cenný kov z olympiády v Londýně. Úvod nového roku ale komplikují Krpálkovi zrdavotní problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek získal na letošním mistrovství světa bronzovou medaili | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

„Já jsem byl začátkem ledna na horách a tam jsem chodil běhat, měli jsme to docela namáhavé, a při tom mě chytily trošku záda. Ale ještě se to dalo. Jenže na soustředění v Rakousku mě jeden judista ohnul a vůbec jsem se nemohl narovnat. Hned jsem jel zpátky do Čech a od té doby chodím k fyzioterapeutovi,“ říká Lukáš Krpálek.

Ten má celkově problémy s bederní částí zad už delší dobu. Kvůli současnému zranění musel a bude muset vynechat některé velké turnaje. Do tréninku by se měl vrátit za tři týdny, soutěžně potom na konci února při Světovém poháru v Praze.

Účast na olympiádě v Londýně má Krpálek jistou, a při momentálních potížích je za to rád. „Kdybych neměl splněno, a hnaly mě body, tak by to bylo určitě horší. Musel bych, i kdyby mě to bolelo, třeba někde startovat. Teď to vynecháme a až to bude dobré, tak na to normálně vlétnu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Judistou roku je počtvrté za sebou Lukáš Krpálek. Ten má teď ale zdravotní problémy.

Ve světovém žebříčku je teď český reprezentant na osmém místě a vzhledem k olympijskému turnaji pevně věří, že ani současný výpadek na jeho pozici nic nezmění. „Prvních osm je nasazených, takže věřím, že se mi to podaří udržet, abych nechytil někoho dobrého hned do prvního kola,“ prohlásil Krpálek.

Bezmála dvoumetrový judista pojede do Londýna s medailovými nadějemi, které výrazně podpořil ziskem bronzu na loňském mistrovství světa. Získal tak pro samostatnou Českou republiku první cenný kov z této akce v mužských kategoriích.

Před ním to ještě v době Československa dokázal naposledy před jednadvaceti lety Jiří Sosna. Po velkém úspěchu věří Krpálek v i v povedenou olympiádu.

„Určitě všichni ode mě budou očekávat, že budu nepříjemný, určitě mě každý bude mít zkouklého. Musíme ještě vymyslet nějakou dobrou techniku, která na ně bude fungovat, kterou nebudou znát. Uvidíme, jak budu připravený. Já doufám, že co nejlépe a že medaile tam bude,“ věří Lukáš Krpálek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme