Judistu Krpálka nezastaví na domácím podniku SP ani zdravotní potíže

Čeští diváci mají dnes šanci vidět největší hvězdu domácího juda. Na Světovém poháru v pražské hale na Podvinném mlýně se totiž představí i Lukáš Krpálek - bronzový medailista z loňského mistrovství světa a naděje na cenný kov pro olympiádu v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Judo. Turnaj Světového poháru v judu 25. února v Praze. Janislav Gerčev z Bulharska (vzadu) a Artiom Aršansky z Izraele v kategorii do 60 kg | Zdroj: ČTK

Jednadvacetiletý judista měl ale v poslední době zdravotní potíže. Hned na začátku roku si poranil na soustředění záda, navíc ho trápila v minulých dnech viróza a ještě v tomto týdnu bral antibiotika.

Turnaj v Praze tak bude od prosince jeho prvním soutěžním vystoupením. Přinejmenším problémy s bedry by ho už ale omezovat neměly. I když…

„Trošičku to cítím, ale na 95% už je to dobrý. Nechci to zakřiknout. Ale že bych přestal chodit k fyzioterapeutovi, to ne, v tom budu muset pokračovat, úplně vyléčené to ještě není a ještě chvíli nebude, je to dlouhodobý problém,“ říká Lukáš Krpálek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český judista Lukáš Krpálek se potýká s bolestí zad, o Světový pohár v domácím prostředí se ale připravit nenechá - a těší se na podporu diváků

V nucené pauze se prakticky vůbec nedostal na žíněnku a chodil hlavně do posilovny. Kvůli nedávné nemoci ještě k tomu shodil zhruba šest kilogramů na váze.

„Asi to bude trochu znát, navíc teď nejsem ‚vypraný‘, ale musím se s tím poprat. A když třeba prohraju, směrem do budoucna to třeba taky bude dobře – aspoň budu muset o to víc začít makat,“ konstatoval český judista, který by se teď velmi pravděpodobně ještě nevrátil k závodění, pokud by se turnaj nekonal v Praze.

Kvůli domácímu prostředí ale udělal výjimku. Navíc hodně fanoušků dorazí do haly hlavně kvůli němu.

„Jsem za to rád, líbí se mi, když přijde hodně lidí a ta hala fandí. Musím říct, že mě to docela i povzbuzuje,“ prohlásil Lukáš Krpálek. Program druhého dne Světového poháru v Praze začíná v hale na Podvinném mlýně v 10 hodin.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme