Junior Ťoupalík vybojoval na evropském šampionátu v cyklokrosu stříbro

Český cyklokrosař Adam Ťoupalík si na domácím mistrovství Evropy v Mladé Boleslavi dojel pro stříbro v kategorii juniorů. V nově zařazeném závodě žen do 22 let skončila Martina Mikulášková pátá, v elitní ženské kategorii obsadila osmou příčku Petra Havlíková.

Adam Ťoupalík, cyklokros

Adam Ťoupalík, cyklokros | Foto: Jakub Ptáček

Ťoupalík na podmáčené trati zezačátku vedl, tempo vítězného Belgičana Yannicka Peeterse ale bylo nakonec nad jeho síly. Na třetím místě pak do cíle dojel Yan Gras z Francie.

Stříbro pro sedmnáctiletého cyklokrosaře znamená zkompletování sbírky z vrcholných akcí během tohoto roku. V únoru získal bronz na světovém šampionátu v Louisville a před týdnem dokázal vyhrát závod Světového poháru v Táboře.

Bez medailí naopak skončily české ženské naděje do 22 let. Nejlepší domácí reprezentantka Martina Mikulášová skončila pátá.

Cenný kov nevybojovala ani Pavla Havlíková, která v elitní kategorii žen obsadila osmé místo. Česká medailová adeptka ztratila na vítězku, kterou se stala Helen Wymanová z Velké Británie, více než šest minut. Druhá dojela do cíle další Britka Harrisová, třetí skončila Francouzka Chainelová-Lefevreová.

Mistrovství Evropy v cyklokrosu v Mladé Boleslavi:

Ženy (10,8 km): 1. Wymanová 39:22, 2. Harrisová (obě Brit.) -1:11, 3. Chainelová-Lefevreová (Fr.) -1:24, 4. De Boerová (Niz.) -1:36, 5. Van Loyová -1:41, 6. Cantová (obě Bel.) -1:45, ...8. Havlíková -6:10, 9. Štěpánová -7:33, 13. Bláhová (všechny ČR) -1 kolo.
Junioři (13,6 km): 1. Peeters (Belg.) 41:08, 2. Ťoupalík (ČR) -8, 3. Gras (Fr.) -15, ...17. Lehký -3:09, 22. Dejmek -3:48, 23. Vojíř -3:52, 25. Kunt -4:09, 26. Kovář -4:16, 33. Vrána -5:53, 34. Honzík -6:39, 37. Bařtipán, 40. Šírek, 41. Petruš, 42. Papež (všichni ČR) všichni -1 kolo
Ženy do 22 let (10,8 km): 1. Kalvenhaarová 37:24, 2. Stultiensová (obě Niz.) -14, 3. Arzuffiová (It.) -46, ...5. Mikulášková -2:15, 9. Nosková -3:26, 12. Czeczinkarová -3:36, 14. Kuntová -4:09, 16. Kukulová -4:45, 17. Mudříková, 18. Krzyžanková (všechny ČR) obě -1 kolo.
Muži do 23 let (16,1 km):
1. Vanthourenhout (Belg.) 50:58, 2. M. van der Poel (Niz.) -23, 3. Vermeersch (Bel.) -28, ...15. Skála -3:41, 17. Nipl -4:00, 21. Lasák -4:25, 22. Paprstka -4:44, 24. Boroš -5:17, 25. R. Polnický -5:49, 32. Rydval, 34. Svrčina oba -1 kolo, 37. Pokorný (všichni ČR) -2 kola.

David Nyč, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít