Juniorským cyklistům může MČR hodně pomoct v další kariéře

Více než sto cyklistů a cyklistek se vydá na trať časovky mistrovství republiky, než odstartuje největší dnešní hvězda. Martina Sáblíková už není jen rychlobruslařkou, ale také cyklistkou zvyklou na národní tituly. Ale myslí si, že zrovna ten dnešní nezíská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková projíždí Krásnou Lípou v úvodní etapě Tour de Feminin. | Foto: David Kalvas

Martina Sáblíková a další členové party trenéra Petra Nováka nasedají na kola a pokračují ve vyjížďce. Den před startem v časovce na mistrovství republiky si zase byli projet trať a zatrénovat. Ve vedru, v nepříjemných 36°C ve stínu.

„Snažíme se na to zvykat, když pak člověk jede na kole, už to není tak hrozné. Horší je, když se pak zastaví,“ řekla jindy rychlobruslařská šampiónka. V časovce podle svých slov nepočítá s vítězstvím, prý je pro ni trať moc rovinatá. Takže…

„… se na mistrovství republiky těším, baví mě být tu s těmi holkami a trochu si poměřit síly. Opravdu se hrozně těším.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na mistrovství České republiky v silniční cyklistice nepůjde jen o tituly, ale i o pozornost

A s velkou pravděpodobností také Martina Sáblíková republikový šampionát vyhraje, což - zdá se - pro ni bude bonus.

Úplně jinak berou dnešní závod junioři. Těch z Česka je ve startovní listině rovných padesát. A všichni vědí, že když se vytáhnout, možná jim to hodně pomůže v další kariéře. Ale budou mít pořádnou hoňku.

„Lidi, kteří dělají muže, si určitě všimnou těch, kteří tu budou schopní být do třetího místa,“ říká Otakar Fiala, trenér profesionálního týmu Bauknecht - Author.

První z juniorů vystartuje na 20,5 kilometru dlouhou trať v 15 hodin. Juniorky začnou závodit po 16. hodině a ženy od půl páté odpoledne.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme