Kajakář Dostál mňouká v San Diegu na psy a chodí do „rambodílny"

V době sociálních sítí můžete mít pocit, že své oblíbené sportovce máte na dosah. Třeba s vodním slalomářem Vavřincem Hradilkem můžete prostřednictvím jeho fotek cestovat po Novém Zélandu, na druhý konec světa zase pravidelně vyráží na soustředění Josef Dostál. Rychlostní kanoista a olympijský medailista je v americkém San Diegu, kde vzal do ruky telefon a spojil se se svými fanoušky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Josef Dostál | Foto: ASC Dukla

„Ahoj, koukám, že mám prvního sledujícího, zdravím vás ze San Diega. Právě jsme na soustředění na šest týdnů. Chtěl jsem vám ukázat, co tady děláme, jak to tady vypadá. Jsem trošku nervózní, je to moje první vysílání, snad se to povede, nebo určitě se to povede,“ říká s rozpačitým úsměvem Josef Dostál.

Čerstvě 24letý závodník chodí v olympijském centru v San Diegu po loděnici, kde tráví týdny se svými parťáky - trenérem Leštinou a dalším kajakářem Davídkem - a fanouškům ukazuje prostředí, kde se připravuje na vrchol sezony.

„Všude tu plave rákosí, které se chytá na špičku, dneska zrovna i fishing day, takže jsou tu i lidi na člunech. Vždycky si usmyslí, že na konci jezera je kapr a hrozně rychle tam jedou,“ povídal Dostál a přešel do posilovny, které říká rambodílna, kde tráví spoustu času.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kajakář Josef Dostál a jeho kontakt s fanoušky přes sociální sítě

Jsou to dlouhé hodiny při zvedání činek, Dostál ukáže fanouškům přímo z loděnice pár cviků, ale musí přiznat i jednu svoji stravovací neřest.

„Na oběd si objednám hamburgera, předtím říkám: Bůh žehnej Americe. Takže trošku takové povrchní, ale hambáče jsou hrozně dobré. Vím, že bych to neměl dělat, protože to je asi nezdravé, ale co se dá dělat.“

Dostál pak prochází loděnicí, střídavě přepíná kameru na sebe a na okolí, ukazuje pádla, lodě, ale třeba i sedačku. A při té příležitosti se mu podaří i upustit telefon. A tak trojnásobný olympijský medailista Dostál raději loděnici opouští, bere telefon pevně do rukou a ještě ukáže další ne úplně sportovní zákulisí jeho amerického soustředění.

„Tady jsou psi, kteří se tu honí. Minule mě málem pokousali, ne to si dělám srandu. Já na ty psy rád mňoukám a jak na ně mňoukám, tak na mě zrovna koukalo asi třicet veslařek a já jsem si toho vůbec nevšiml.“

Ale teď ještě k vážnějšímu tématu. Při živém vysílání na sociálních sítích se totiž každý sledující může zapojit. A tak do San Diega chodily dotazy. „Jak se těším do Račic? Těším se tam docela dost, budu se snažit o dvě disciplíny singlkajak 500 a 200 metrů.“

I proto je a ještě dlouho bude Josef Dostál na soustředění v Kalifornii. Připravuje se tam na závody Světového poháru a na vrchol sezony v podobě domácího mistrovství světa v Račicích. A když ho trochu popíchnete, možná se zase po loděnici s telefonem projde a vy se ho budete moci zeptat.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme